اخبار لوازم خانگی کالای داخلی گزارش و گفتگو

فروش کالای قاچاق به اشتغال کمک نخواهد کرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه لوازم خانگی در خصوص فروش کالاهای قاچاقی که در اختیار سازمان اموال تملیکی وجود دارد گفت: رهبری فرموده بودند که کالاهای قاچاقی را که توقیف می کنند بسوزانند، حالا می گویند که کالاهایی را که قرار است بفروشند کالاهای خاصی است اما به هر صورت ما در جمهوری اسلامی زندگی می کنیم و باید دید تدین ما به ما چنین اجازه ای می دهد یا خیر؟
محمد طحان پور در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» افزود :  باید از علما در این مورد استفتاء گرفت. قرار نیست در این کشور کالایی را به این شکل بفروشیم. افراد زیادی هستند که موضوعات دینی برایشان مهم است و مطمئناً از این وسایل استفاده نمی کنند.
طحان پور با اشاره به این موضوع که فروش این کالاها به این شکل رانت به وجود می آورد، بیان داشت : بدون شک در این بین افرادی هستند که با رابطه های خود این کالاها را به قیمت بالاتر می فروشند، بنابراین نمی شود با شعار حمایت از تولید چنین کاری انجام داد. از نظر من این یک شغل و پدیده ی جدید است که کسی کالای قاچاق را  ضبط کند بعد به هر بهانه ای در بازار بفروشد. این کار از نظر شرعی هم مذموم است و ما امیدواریم که در صحن علنی این طرح شکست بخورد.
طحان پور همچنین اظهار کرد: روش های زیادی برای کمک به تولید اشتغال وجود دارد اجرای این طرح نه به اشتغال کمک خواهد کرد و نه دردی از صنعت و کالای قاچاق دوا می کند . ما در کشوری زندگی می کنیم که اعتقادات مذهبی داریم و آوردن این پولها سر سفره نمی تواند درست باشد. نمایندگان مجلس هم اگر دید بهتری داشته باشند و درک بهتری از بازار داشته باشند به بد بودن این موضوع پی خواهند برد.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پایان خاطرنشان کرد: باید کارشناسان با در نظر گرفتن راه حلی برای این موضوع فکر چاره باشند نه اینکه با فروش چنین کالاهایی راه برای عده ای باز شود که بتوانند با پولشویی به اهداف خود برسند.

اخبار مرتبط

کشف کالاهای قاچاق ۳۵ میلیاردی در هرمزگان

admin

‌قاچاق در ایران وارث فرهنگ مصرف‎گرایی است

admin

طرح مبارزه با قاچاق کالا قربانی اهداف انتخاباتی شد

admin

ارسال دیدگاه