سایر خبرها

۳۷ میلیارد تومان قاچاق در مازندران کشف شد

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، علی پیرفلک با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی کشف کالای قاچاق امسال در مازندران افزود: در این مدت ۲ هزار و ۱۶۷ فقره پرونده قاچاق در این استان تشکیل و هزار و ۷۷۰ متهم به علت عرضه و فروش کالای قاچاق دستگیر شدند.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: عمده کالاهای قاچاق کشف شده شامل لوازم خانگی، برقی، آرایشی و بهداشتی، پوشاک، تلفن همراه، کالاهای دخانی و کالای بومی ماهیان خاویاری، چوب و فراورده های جنگلی بوده است.
علی پیرفلک از کشف ۷۰۰ کیلو گرم ماهی خاویاری، خاویار و ماهیان غضروفی امسال خبر داد و افزود: کشف منابع آبزیان در مازندران نسبت به مدت مشابه دو سال گذشته ۱۲ برابر افزایش یافت.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با اشاره به اجرای طرح تنفس جنگل و غیر فعال شدن شرکت های بهره بردار و نیز کاهش قاچاق چوب یافت گفت: بیش از ۷۰۰ متر مکعب چوب جنگلی و ۱۰۰ دستگاه خودرو توقیف و بیش از ۱۳۰ قاچاقچی چوب جنگلی در این استان امسال دستگیر شدند.
علی پیرفلک تلاش برای مشارکت مردم در مبارزه با قاچاق و معرفی قاچاقچیان، افزایش نظارت، کنترل بازار و تشدید نظارت های محسوس و نامحسوس را خواستار و به راه اندازی طرح سامانه جامع انبارها و شرکت های پخش در مازندران اشاره کرد و افزود: تاکنون ۵۷ هزار واحد صنفی، مراکز نگهداری و شرکت های حمل ونقل کالا شناسایی شدند.
علی پیرفلک گفت: تاکنون ۳۸ هزار واحد صنفی و مراکز نگهداری موادغذایی در مازندران نام نویسی کرده و هم اکنون در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

قاچاق از مبادی رسمی نداریم

admin

تشدید مبارزه با قاچاق ارز در فرودگاه‌ها

admin

بیش از ۲۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در تهران کشف شد

admin

ارسال دیدگاه