اخبار لوازم خانگی کالای داخلی گزارش و گفتگو

اختصاص ارز به چند تولیدکننده داخلی/ برندهای خارجی نیز شامل این طرح می شوند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه لوازم خانگی از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به تولیدکنندگان داخلی از سوی بانک مرکزی خبر داد و بیان داشت : بر اساس اطلاعیه ای که منتشر شد تولیدکنندگان داخلی می توانند با مراجعه به بانک مرکزی جهت دریافت ارز ثبت نام کنند و طبق اخبار رسیده چند تولید کننده داخلی مراحل ثبت نام خود را بدون وجود هیچ ممانعتی از سوی بانک مرکزی انجام داده اند.

محمد طحان پور در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» بیان داشت : البته در خصوص میزان تخصیص ارز به تولیدکنندگان اطلاعاتی به ما نرسیده اما آنچه که واضح است میزان ارز اختصاص داده شده بر اساس وسعت بنگاه تولیدی خواهد بود و هر بنگاه بر اساس معیار های مشخص شده از بانک مرکزی ارز دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد : موضوع مهمتر نظارت بر بنگاه های تولیدی است که بر اساس ارز دریافتی خروجی تولید داشته باشند. در خصوص این مورد هم اطلاعات خاصی نداریم اما قطعا بانک مرکزی بر این مهم نظارت خواهد داشت. باید منتظر ماند تا پس از اختصاص ارز و گذشت زمان ۱۵ روزه جلساتی با تولیدکنندگان و مسئولی ذی ربط تشکیل و گزارش نهایی آماده شود.

محمد طحان پور در پاسخ به این پرسش که برندهای خارجی که در ایران کارخانه تولید راه اندازی کرده اند نیز شامل این طرح خواهند بود، بیان داشت : قطعا همین طور است. در حال حاضر برندهایی نظیر سامسونگ، ال جی و یا دوو در این کشور کارخانه تولید راه اندازی کرده و به واسطه داخلی سازی محصولات خود، اشتغال فراوان و ارز افزوده خوبی برای کشور ایجاد کرده اند. بدون شک این برندها نیز شامل دریافت ارز خواهند شد چرا که در حال تولید محصولات ایرانی هستند.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

کارت خرید کالا مُسکنی برای درد بی پایان رکود در صنعت

admin

تولید کالای ارزانِ با کیفیت امری محال است

admin

بانک مرکزی نرخ جدید ۳۹ ارز تک نرخی را اعلام کرد+لیست

admin

ارسال دیدگاه