دکوراسیون منزل

انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون خانه

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، در گذشته انتخاب فرش محدود میشد به فرش های لاکی و قرمز رنگ که توی اکثر خونه ها میدیدیم، اما امروزه دنیای فرش دارای بی نهایت انتخاب برای هر شخصیه که تعدد نقش ها و رنگ ها انتخاب رو هم سخت تر کرده. انتخاب فرش مناسب برای اتاقها اهمیت ویژه ای داره و تکمیل کننده ی نهایی دکوراسیون هر فضایی محسوب میشه. در مورد هر اتاقی توی خونه باید ویژگی های خاص همون اتاق رو مد نظر قرار بدین و طبق اون فرش مناسب رو انتخاب کنین. سعی کردم در این مطلب مختصر و مفید نکاتی رو براتون ذکر کنم که در انتخاب فرش مناسب و ایده آل بهتون کمک کنه.

 

فرش مناسب برای اتاق خواب باید چگونه باشد؟

از اونجایی که اتاق خواب یه فضای بسیار شخصیه و رفت و آمد کمتری نسبت به سایر فضاها داره میتونین از فرش های سبک تر هم استفاده کنید زیرا به ندرت فرش های اتاق خواب در اثر سایش یا پاره شدن از بین میرن. بهتره فرش بافتی نرم و گرم داشته باشه تا لطافت و نرمی رو به شخص منتقل کنه.نکته ی بسیار مهم در انتخاب فرش اتاق خواب اینه که فرش اتاق خواب یا کاملا باید زیر تخت رو پوشش بده یا به طور کل هیچ قسمتی از اون زیر تخت نباشه. یعنی نمیشه نیمی از فرش زیر تخت و نیمی برای پوشش بقیه ی اتاق خواب باشه. پس در انتخاب ابعاد مناسب فرش بسیار دقت کنید.

 

چه فرشی برای اتاق نشیمن مناسب تر است؟

این اتاق بیشترین ترافیک رو در بین اتاق ها داره و باید فرشی با دوام و کیفیت برای اون انتخاب بشه. برای اینکه نشیمنی زیباتر و مدرن داشته باشین هیچ گاه تمام مساحت اتاق نشیمن رو با فرش نپوشونین و اطرف اتاق رو تا فرش کمی فاصله بدین.مبل ها هم میتونن کاملا روی فرش قرار بگیرن یا برای بزرگتر نشون دادن اتاق نشیمن پایه های جلویی مبل رو روی فرش بذارین و پایه های عقبی روی زمین قرار بگیرن.اگه فرشی زیبا با طراحی خاص دارین هیچ وقت مبل ها روی اون قرار ندین و فاصله ای رو بین مبل و فرش ایجاد کنید تا طرح زیبای فرشتون نمایان بشه.

 

چه مدل فرشی برای اتاق غذاخوری بهتره؟

اگر در اتاق نشیمن کیفیت و کارایی مهمتر از اهر و زیبائیه در اتاق غذاخوری شما میتونین بیشتر روی الگو، رنگ و طرح فرش مانور بدین. برای داشتن یه اتاق غذاخوری راحت باید فرش رو طوری انتخاب کنین که از ابعاد میز ناهار خوری کمی بزرگتر باشه تا با عقب کشیدن صندلی ها باز پایه های صندلی روی فرش قرار بگیرن.شکل میز غذاخوری در انتخاب فرش میتونه خیلی تاثیرگذار باشه. مثلا برای میزهای گرد میتونین از فرش های گرد و مربعی استفاده کنین. اما میز مستطیلی نیلز به فرش مستطیل فرم داره.

 

بهترین انتخاب برای فرش آشپزخانه چیست؟

درسته که توصیه میشه به علت نیاز به رعایت بهداشت در آشپزخونه و شست و شوی مداوم کف از فرش استفاده نکنید اما یکی از بهترین کفپوش ها برای آشپزخونه فرشه که میتونین در مطلبنکات کاربردی در انتخاب فرش برای آشپزخانه  بیشتر راجع به اون بخونین. بریا آشپزخونه از فرش های بادوام استفاده کینن و در صورت لزوم از قرار دادن اون در محدوده ی پخت و پز جلوگیری کنین./دونفره/

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

چگونگی ست کردن پرده و فرش در دکوراسیون منزل

admin

با مدل های دستگیره های کابینت مدرن آشنا شوید+تصاویر

admin

نکاتی در طراحی و چیندمان اتاق نشیمن

admin

ارسال دیدگاه