اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

دلار۴۲۰۰ به واردکنندگان لوازم خانگی اختصاص نیافته

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مرتضی میری درباره تاثیر تحریم بر قیمت‌ها، اظهار کرد: اگر دلار با نرخ رسمی به تولیدکننده بدهند، تغییری در قیمت تولیدات نخواهیم داشت اما لوازم وارداتی گران خواهد شد.

او درباره چشم‌انداز این بازار اعلام کرد: با توجه به ماه رمضان بازار تا کنون حرکت و تغییر قیمتی نداشته اما بعد از این ماه بازار تغییرات خود را نشان خواهد داد.

بر این اساس محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن، تجارت پیش‌تر  با رد ادعای برخی از  تولیدکنندگان یا اتحادیه‌های تولید لوازم خانگی درمورد اینکه تاکنون نتوانسته‌اند ارز دولتی به نرخ ۴۲۰۰ تومان برای تأمین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خود دریافت کنند گفته بود ممکن است در یک مورد یا یک شعبه کسی با مشکل مواجه شده و نتوانسته ارز بگیرد ولی روند گشایش اعتبارات اسنادی برای ورود  قطعات مورد نیاز لوازم خانگی  در کشور کاملاً باز است.

او همچنین با بیان اینکه هیج گونه افزایش قیمت یا خودداری از فروش و تعیین قیمت را از تولید کنندگان لوازم خانگی نمی‌پذیریم زیرا هیچ توجیهی در این زمینه واقعی نیست، تاکید کرده که رؤسای اتحادیه های صنفی ذیربط هم همین را تأیید کردند و خودشان مکلف به تنظیم بازار داخلی این کالاها هستند./اقتصاد آنلاین/

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مخالفت واردکنندگان لوازم خانگی با مبارزه با قاچاق

admin

هیچ خللی در کار ثبت‌سفارش وارد نشده است

admin

بلاتکلیفی واردکنندگان از تصمیمات شبانه/واردات لوازم خانگی ممنوع شد+لیست

admin

ارسال دیدگاه