اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

ثبت شماره سریال تمام لوازم خانگی وارداتی در گمرک

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمدرضا قادر با اشاره به اینکه میزان قاچاق لوازم خانگی در استان کرمان به حداقل رسیده است اظهارداشت: آماری که ما در زمینه قاچاق لوازم خانگی در گمرکات استان داریم و از تعزیرات حکومتی و دیگر سازمان‌ها نیز از ما استعلام شده آمار بسیار پایینی است.

وی با بیان اینکه از سال‌های گذشته در سطح گمرکات تمهیداتی اندیشیده شده و سامانه یکپارچه‌ای از سال‌های گذشته در گمرکات کشور اجرا شده است گفت: لوازم خانگی‌های وارداتی باید در داخل کشور نمایندگی داشته باشند و شماره سریال‌های تمامی لوازم خانگی‌های وارداتی در اظهارنامه‌های گمرک ثبت می‌شود.

مدیرکل گمرک استان کرمان با اشاره به اینکه اگر در سطح عرضه کسی تخلفی انجام داده و کشف شده و به گمرک ارائه شود به راحتی قابل تشخیص است گفت: این مسئله در کاهش قاچاق لوازم خانگی تاثیر بسیار زیادی داشته است.

وی با بیان اینکه اگر خریداران با این موضوع توجه داشته باشند این مسئله راحت‌ترین راه مقابله با قاچاق کالا است افزود: اما هنوز هم افرادی هستند که به واسطه تفاوت قیمت به خرید لوازم خانگی قاچاق روی می‌آورند.

قادر با بیان اینکه گستردگی مرز ما و شرایط برخی از مرزهای غیررسمی ما به گونه‌ای است که باز هم امکان قاچاق کالا را ممکن کرده است و امکان ورود لوازم خانگی قاچاق باز هم وجود دارد بیان کرد: اما در حال حاضر این میزان بسیار کاهش یافته و به حداقل رسیده است./تسنیم/

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

قاچاق و واردات بی رویه، تولیدکنندگان لوازم خانگی را فلج کرده است

admin

واردات ۱۷ قلم کالا با ارز دولتی/کولر گازی اسپیلت بیشترین و ماشین خشک کن لباس کمترین ارز دولتی را دریافت کردند+لیست

admin

نسخه وزارت صنعت برای حمایت از تولید داخل/ تعرفه واردات لوازم خانگی تغییری نکرده است

admin

ارسال دیدگاه