اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد اولیه لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی: امروز تولیدکننده به هیچ عنوان قادر به فعالیت نیست و دولت نیز سیاست روشنی را برای رفع مشکلات اعلام نمی‌کند.

 
به گزارش بهگزین به نقل ازخبرگزاری تسنیم، حبیب الله انصاری گفت: صنایع لوازم خانگی کشور امروز شاهد رشد ۳۰ درصدی قیمت مواد اولیه است.
 
بخشی از مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی از بورس کالا خریداری می‌شود که در این بخش واحدها با رشد قابل توجه قیمت‌ها روبرو هستند. به نحوی که امکان خرید محصولات برای آنها وجود ندارد.
 
وی به رشد قیمتهای فولاد، محصولات پتروشیمی و مس اشاره کرد و گفت: امروز تأمین مواد اولیه برای تولیدکنندگان از داخل کشور به سختی انجام می‌شود و هیچ گشایشی هم در این رابطه صورت نمی‌گیرد.
 
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی تصریح کرد: در شرایط کمبود ارز منابع لازم در اختیار واحدهای تولیدی برای واردات مواد اولیه صورت نمی گیرد به نحوی که در حال حاضر واحدهای تولیدی با ظرفیت کمتر به فعالیت پرداخته و حتی در آینده با عدم رفع مشکلات شاهد تعطیلی واحدها نیز در آینده خواهیم بود.
 
وی به عدم افزایش قیمت لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: چگونه است که مواد اولیه افزایش پیدا می‌کند اما تولیدکننده مجوزی برای افزایش قیمت‌ها ندارد. امروز تولیدکننده به هیچ عنوان قادر به فعالیت نیست و دولت نیز سیاست روشنی را برای رفع مشکلات اعلام نمی‌کند.
 
انصاری با تأکید براینکه قرار بود در سال جاری حمایت ویژه ای از تولیدکننده داخلی شود، افزود: تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی توانمندی بسیاری دارند اما هنوز هیچ مساعدتی برای کمک به آنها صورت نگرفته است. واحد تولیدی چگونه می‌تواند با تسهیلات با سود ۲۰ درصدی فعالیت کند.
انتهای پیام/
 

ارسال دیدگاه