اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

امروز دیگر “بهترین دفاع حمله نیست”

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، “بهترین دفاع حمله است” کمتر کسی است که این جمله معروف را نشنیده باشد اما افراد کمی هستند که می توانند به درستی از این حربه استفاده کنند.

 معمولا این سیاست بیشتر در ورزش کاربرد دارد اما این روزها می بینیم و یا می شنویم که کاربلدان حرفه روابط عمومی حتی در بخش های صنعتی نیز از این روش قدیمی اما کاربردی بهره می برند.

داستان این روزهای صنعت کشور، داستان احتکار شده است. سپس جوابیه و در نهایت یک فرار رو به جلو که در حقیقت صرف کردن به معنای واقعی جمله “بهترین دفاع حمله است” خواهد بود.

در شرایطی که میهن عزیزمان از تحریم های خارجی رنج می برد و البته سیاست های اشتباه دولت که باعث شده تولیدکنندگان رغبتی به تولید نداشته باشند، عده ای هم به فکر احتکار افتاده اند. احتکاری که رنگ و بوی بی معرفتی دارد و انگار قرار نیست این عده از تولید کنندگان همراه و همدل شوند تا از این کارزار اقتصادی سر بلند بیرون آییم.

احتکار، عدم تولید و بسیاری دیگر از مشکلات این چنینی در صنعت لوازم خانگی کشور باعث شده تا توازن عرضه و تقاضا برهم بخورد و تبعات این بد اخلاقی اقتصادی، رشد چشمگیر قیمت ها در بازار شده است.

طی چند هفته گذشته چند بیانیه از شرکت های تولیدکننده داخلی داشتیم که در نوع خود جالب توجه است. در یکی از این بیانیه ها خطاب به وزیر صنعت آمده است که اگر از تولیدات ما کالایی در انبارها کشف شد که احتکار بود، ما حاضریم تمامی این کالاها را به بازار عرضه کنیم و زیان مالی آن را هم متحمل می شویم.

گویا شرکت های محترم فراموش کرده اند که اگر در این برهه از زمان که البته شرایط بسیاری حساسی است، کالایی از هر شرکتی به عنوان احتکار کشف شود، نیازی به اجازه برند محترم نبوده و بر اساس قانون کلیه این کالاها به بازار عرضه خواهد شد.

خلاء نظارتی و البته عدم برخورد سخت و بسیار قاطع با خیانتکاران اقتصادی باعث شده تا حربه “بهترین دفاع حمله است” همچنان سر لوحه کار احتکار کاران محترم باشد چنانکه می بینیم این رفتار دور از میهن پرستی چه بر سر بازار کشور آورده است.

تولیدکنندگان محترم در شرایطی که دولت و مردم نیاز به همیاری شما عزیزان دارند، کنار مردم باشید چنانکه تجربه نشان داده است روزهای سخت می آیند که بروند، نه بمانند.

به یاد داشته باشید که حتی اگر مسئولین ذی ربط فراموش خاطر باشند، رسانه ها و مردم هیچ رفتار بد اقتصادی را بر نتابیده و در زمانی که حال و هوای اقتصادی کشور بازهم خوب شود، نباید انتظار همدلی و یا حمایت از تولید داخل را داشته باشید.

نویسنده : بهنام وحیدی

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سه انبار بزرگ لوازم خانگی احتکار شده در بیجار کشف شد

admin

احتکار، عامل اصلی آشفتگی بازار لوازم خانگی

admin

دستگیری محتکر ۴۰ میلیارد ریالی لوازم خانگی در آمل

admin

ارسال دیدگاه