اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

رشد ۳۰۰ درصدی قیمت لوازم خانگی خارجی از ابتدای سال

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  بازار این روزهای لوازم خانگی  با کمبود عرضه کالا و افزایش قابل توجه قیمت‌ها روبه رو است به نحوی که در این شرایط مصرف کنندگان دست از خرید کشیده و منتظر تعیین تکلیف بازار هستند.

البته تولیدکنندگان هم مدام آب پاکی روی دست خریداران ریخته و اعلام می‌کنند تولید کالا آنهم با قیمت‌های فعلی به صرفه نیست و ملزوم به افزایش بیشتر قیمت کالاها هستیم. در حال حاضر اگر مردم سری به بازار لوازم خانگی بزنند متوجه تغییرات روزانه قیمت لوازم خانگی می‌شوند و خبری هم از توقف افزایش قیمت ها به گوش نمی‌رسد.

*افزایش ۱۴۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت لوازم خانگی

به اعتقاد فعالان بازار از اول سال تاکنون قیمت لوازم خانگی خارجی ۳۰۰ درصد و قیمت لوازم خانگی ایرانی ۱۴۰ درصد افزایش پیدا کرده که این موضوع با توجه به افزایش قیمت ارز برای تولیدکنندگان راضی کننده نبوده و بازار هر روز با لیست جدید قیمت ها روبه رو است.

انصاری دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی در همین ارتباط با اشاره به اینکه در صورت آزادسازی قیمت‌ها دست دلالان از بازار لوازم خانگی کوتاه و قیمت‌ها معقول می‌شودگفته است: برخی از فروشندگان کالاها را گرانتر از قیمت کارخانه به مردم می‌فروشند که این موضوع مشکلاتی را بوجود آورده است به نحوی که تولیدکننده افزایش قیمت را اعمال و فروشنده نیز به سلیقه خود قیمتی را برای کالا تعیین می‌کند.

وی با اعلام اینکه متأسفانه تولید امروز کاهش قابل توجهی پیدا کرده و تولیدکنندگان با افزایش هزینه‌های تولید روبه‌رو و هیچ توجیهی برای فروش ندارند معتقد است: از دولت درخواست کردیم قیمت ها را متناسب با افزایش مواد اولیه محاسبه کنند چرا که در غیراین صورت تولید اصلاً برای تولیدکنندگان به صرفه نیست.

 *قیمت اتو ۳ برابر شد

یکی از فروشندگان لوازم خانگی در خصوص بازار لوازم خانگی و تصمیم تولیدکنندگان در افزایش روزانه قیمت لوازم خانگی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: متأسفانه تولیدکننده‌ها در خریدهای چند ماهه گذشته ما نیز افزایش قیمت ها را اعمال کرده و می گویند باید مابه التفاوت خریدهایی که پول آن را قبلا پرداخت کرده ایم را با افزایش قیمت ها پرداخت کنید .

وی با اشاره به اینکه با وجود تمام وعده ها در مدیریت بازار لوازم خانگی هیچ اتفاق جدیدی در بازار نیافتاده و تولیدکنندگان بدون هیچ نظارتی مدام افزایش قیمت ها را اجرایی می کنند، افزود: اوضاع قیمت ها به حدی شده که شرکت ها قیمت های جدید را هر دو تا سه هفته با اعلام می کنند. در این شرایط شما بگوید ما چه فروشی خواهیم داشت.

این فروشنده اضافه کرد: قیمت یک اتوی دستی از ۲۵۰ هزار تومان به ۷۵۰ هزار تومان رسیده و هیچ کسی هم نظارتی بر بازار ندارد./تسنیم

 انتهای پیام/ 

 

 

اخبار مرتبط

۱۰۰میلیارد دلار ذخایر ارزی داریم

admin

۲۴ ارز همچنان در حال افزایش قیمت+جدول

admin

نرخ ۲۹ ارز از جمله یورو افزایش یافت!

admin

ارسال دیدگاه