اخبار لوازم خانگی کالای خارجی

سنگینی سایه جنگ تجاری آمریکا و چین بر صنعت لوازم خانگی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، لوازم خانگی از آن دسته محصولاتی است که به شدت تحت تاثیر تعرفه های گمرکی و جنگ تجاری آمریکا و چین قرار دارد.

آمریکا دور جدید تعرفه های خود بر کالاهای وارداتی از چین را به مبلغ ۲۰۰ میلیارد دلار در روز گذشته آغاز کرد و انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی (AHAM) در این خصوص به دولت ترامپ هشدار داده و اعلام کرد که این تعرفه مستقیما تولید کنندگان لوازم خانگی را تحت تاثیر قرار می دهد.

افزایش هزینه های برای تولید کنندگان در بسیاری از جهات، افزایش قیمت را برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت.

بنا بر گزارش انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی، انواع لوازم خانگی و بسیاری قطعات و دستگاه های مورد نیاز این صنعت از جمله جاروبرقی، یخچال فریزر، اجاق گاز و یا خنک کننده های هوا در لیست آخر تعرفه قرار دارند.

این تعرفه ها تا پایان سال جاری میلادی ۱۰ درصد خواهد بود ولی طبق وعده ترامپ از اولین روز سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

در ادامه این گزارش آمده است، افزایش تعرفه های گمرکی منجر به افزایش قیمت لوازم خانگی مهم برای مشتریان آمریکایی می شود و به علاوه، امکان تعطیلی بسیاری از کارخانه های تولید کننده لوازم خانگی وجود دارد.

پکن هم تصمیم دارد تعرفه هایی بر ۶۰ میلیارد دلار محصولات آمریکایی وضع کند که بیش از ۷۰ درصد کالاهای آمریکایی را شامل این عوارض گمرکی تلافی جویانه خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تصمیم وزارت صنعت برای ابطال مجوز پروژه‌های غیرفعال لوازم خانگی

admin

کمبود نقدینگی و قاچاق از عمده مشکلات صنعت لوازم خانگی در ایران است

admin

تنش های تجاری آمریکا و چین دامن‌گیر هواوی شد!

admin

ارسال دیدگاه