اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

طرح پیش‌فروش لوازم خانگی شکست خواهد خورد

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی با بیان اینکه طرح پیش‌فروش لوازم‌خانگی طرح ملی نیست و تاکنون فقط یک برند لوازم‌خانگی در اجرای این طرح مشارکت کرده است، گفت: مشخص نیست که چه تضمینی وجود دارد تا این طرح به سرنوشت طرح‌هایی مانند سکه ثامن مبتلا نشود.

میری تأکید کرد: سازمان حمایت باید تضمین‌های لازم برای انجام تعهدات تحویل بموقع کالا را از تولیدکنندگانی که در این طرح مشارکت دارند، دریافت کند.

او با اشاره به اینکه اصلاً با اجرای طرح پیش‌فروش لوازم‌خانگی موافق نیستیم، گفت: تجربه نشان داده که اجرای طرح پیش‌فروش لوازم‌خانگی در چارچوب کارت اعتباری خرید موفق نبوده است چراکه در این طرح مشتری مثلاً یخچال ساید‌بای‌ساید را به قیمت ۱۲میلیون پیش‌خرید کرده و بعد از پرداخت کامل وجه ۳‌ماه بعد کالا را دریافت خواهد کرد و نرخ مصوب سازمان حمایت برای این کالا نیز همان ۱۲میلیون تومان است.

نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی در پایان اعلام تحویل لوازم‌خانگی با کد ملی را اقدامی برای بازارگرمی تلقی کرد و گفت : برخی شرکت‌های تولیدی در مورد تضمین اجرای درست این طرح اعلام می‌کنند که جنس در انبارها دارند. اگر این ادعا را بپذیریم مشخص نیست چرا این تولیدکنندگان محصولات خود را به بازار عرضه نمی‌کنند تا با کمبود مواجه نباشیم.

اخبار مرتبط

کلاهبرداری میلیونی از طریق سایت دیوار

admin

نتایج مالی سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۷ ال‌جی: بیشترین میزان سود از سال ۲۰۰۹

admin

تبدیل روستای «رمکان» به قطب لوازم خانگی جزیره

admin

ارسال دیدگاه