اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

باید نظارت دقیقی از سوی دولت بر طرح پیش فروش لوازم خانگی صورت گیرد

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی،  ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح‌هایی که  برای رونق بازار و رونق وضعیت معیشتی خانواده‌ها از سوی دولت ارائه شده است، گفت: باید نظارت دقیقی از سوی دولت بر این بازار صورت گیرد.

وی در همین زمینه ادامه داد: عدم نظارت دولت بر بازار و دستپاچگی در بعضی از حوزه‌های مدیریتی کشور موجب شد، امسال میزان قیمت اجناس به چندین برابر میزان واقعی خود رسد، همین علت باعث سقوط ارزش درآمدها و تضعیف وضعیت معیشتی خانواده‌ها شد. به‌ نظر می‌رسد اکنون دولت در برخی از حوزه‌ها جایگاه خود را مجدداً به دست آورده و با ارائه بسته‌های حمایتی متعدد در پی حل مشکلات است.

نماینده همدان در مجلس  افزود: موضوع طرح پیش فروش لوازم خانگی اگر با نظارت دقیق دولت و سیستم قضایی همراه باشد، بدون شک کمک شایانی به خانواده‌ها می‌کند، زیرا این موضوع با حذف واسطه‌ها و جلوگیری از قاچاق کالا موجب رونق فروش کالای ایرانی و هدایت جریان خطرناک نقدینگی کشور به سمت تولید می‌شود.

خجسته: بانک مرکزی چاپ اسکناس را متوقف کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تولید کالای ایرانی همراه با کیفیت مضاعف نسبت به تولید خارجی را شرط ترغیب مردم برای حضور در بازار لوازم خانگی توصیف کرد و اظهار داشت:کارخانه‌های تولید لوازم خانگی باید متوجه باشند اگر بتوانند کالاهایی با قابلیت رقابت با تولیدات خارجی تولید کنند، می‌توانند، توجه و رغبت مردم را به این بازار جذب کرده و در این صورت بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی که ناشی از عدم ورود سرمایه‌ها به بخش تولید است، حل شود.

خجسته با بیان اینکه لازم است سیستم قضایی نیز با رصد دقیق فعالیت‌های کارخانجات تولیدی مانع از بروز هرگونه فساد و فضای غیر‌ایمن بر اقتصاد کشور شود، تصریح کرد: اتفاقی که در مسئله  پیش فروش خودروها رخ داد، براساس اخبار واصله تاکنون حداقل ۸۵۰۰ پرونده از تخلفات خودروسازان در دستگاه قضایی باز شده است./تسنیم

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

طرح پیش فروش لوازم خانگی یک طرح ملی نیست

admin

طرح پیش فروش لوازم خانگی به تایید ستاد تنظیم بازار رسید

admin

ارسال دیدگاه