اخبار لوازم خانگی

بازرسی ۷هزار و ۷۱۳ واحد صنفی عرضه کننده لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، غلامرضا کاوه سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از بازرسی از ۴۵هزار واحد صنفی و تولیدی مصالح ساختمانی از معرفی بیش از ۷۰۰ واحد متخلف انواع مصالح ساختمانی به سازمان تعزیرات خبر داد.

وی افزود:این اقدام در پی اجرای طرح نظارتی و بررسی دقیق عملکرد واحدهای تولید و توزیع ‌کننده انواع مصالح ساختمانی‌، با هماهنگی بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف در سراسر کشور انجام شد.

کاوه در همین مورد افزود: در اجرای طرح نظارت و کنترل بازار مصالح ساختمانی و جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها که از ابتدای فروردین تا شهریور ماه سال جاری، صورت گرفته ۴۵ هزار و ۶۲۷ مود بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیعی مصالح ساختمانی به‌عمل آمده است.

وی در ادامه اظهارکرد:‌ در این بازرسی‌‌ها محصول سیمان با ۱۴ هزار و ۱۱۶ مورد در صدر، بازرسی ها قرار دارد.

به گفته کاوه علاوه بر سیمان آهن‌آلات، آجر، شن و ماسه و سایر مصالح ساختمانی نیز مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن بیان این نکته با اشاره به آمار بازرسی سایر مصالح ساختمانی توضیح داد: در این بازرسی‌ها پس از سیمان آهن آلات با ۱۳هزار و ۷۴۳مورد، سایر مصالح با ۱۲هزار و ۹۹۹مورد و در نهایت شن و ماسه با ۴هزار و ۷۶۹ مورد در رده‌های بعدی از نظر تعداد بازرسی قرار دارند.

این مقام مسئول در ادامه از معرفی ۷۰۰ پرونده واحدهای تولیدی و توزیعی به سازمان تعزیرات خبرداد و تصریح کرد: این پرونده‌ها به اتهام گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب و نهایتا عرضه خارج از شبکه به ارزش ریالی نزدیک به ۱۲ میلیارد ریال تشکیل و معرفی شده‌اند.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه با اشاره به عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در نظارت بر بازار لوازم خانگی مانند یخچال، فریزر، ماشین‌ لباسشویی، تلویزیون مذکور اضافه کرد: تعداد کل واحدهای بازرسی شده حدود ۷هزار و ۷۱۳ مورد بوده و پرونده‌های تشکیل شده ۳هزار و ۳۷۵ مورد بوده‌است. علاوه بر این ارزش ریالی پرونده‌های تخلف مربوط به لوازم خانگی به طور کلی بیش از ۱۶ میلیارد ریال برآورد شده‌است .

کاوه در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی در زمینه گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب، احتکار و نهایتا عرضه خارج از شبکه، مراتب را از طریق مراجعه حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و یا تماس تلفنی با سامانه ۱۲۴۴ به اطلاع این سازمان برسانند تا در اسرع وقت مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد./تسنیم

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه