اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

صادرات فرش دستبافت ایرانی به ۷۵ کشور دنیا

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس مرکز ملی فرش گفت: به دنبال این هستیم که در آینده کشور‌های جدیدی از جمله کشور چین را به بازار‌های اصلی خود اضافه کنیم.

فرشته دستپاک با بیان اینکه فرش دستباف ایران به ۷۵ کشور دنیا صادر می‌شود که ۱۱ کشور جزو بازار‌های اصلی ما هستند، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که در آینده کشور‌های جدیدی از جمله کشور چین را به بازار‌های اصلی خود اضافه کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش افزود: با توجه به ظرفیت بازار چین اما، طی سال‌های اخیر این بازار مورد غفلت قرار گرفته است.

وی افزود: مذاکراتی صورت گرفته تا در قبال واردات کالا از چین بتوانیم صادرات فرش به این کشور داشته باشیم.

دستپاک درباره ویژگی فرش دستباف ایرانی تصریح کرد: ویژگی فرش دستباف ما این است که همه چیز آن از جمله رنگ و الیاف آن طبیعی بوده و هر طرح و نقش برگرفته از ذهن مردم یک منطقه خاص کشورمان است.

وی با بیان اینکه در حال فاصله گرفتن از این ویژگی هستیم، گفت: به عنوان نمونه در حالی که فرش ترکمن برای خود برند محسوب می‌شود و ثبت جهانی شده متاسفانه اکنون در این منطقه فرش مناطق دیگر را تولید می‌کنند در حالی که نباید اینکار صورت بگیرد.

رئیس مرکز ملی فرش تاکید کرد: مشتریان جهانی ما به دنبال اصالت فرش ما هستند مشکلی که سایر تولیدکنندگان دنیا ندارند به همین دلیل از طرح‌های ایرانی کپی برداری و به نام ایران صادر می‌کنند./میزان

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توسعه صادرات فرش نیازمند حفظ بازارهای هدف است

admin

افزایش ۳۱ درصدی ارزش صادرات فرش دستباف

admin

انتقاد از حذف معافیت مالیاتی فرش دستباف

admin

ارسال دیدگاه