اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

شرکت‌های بزرگ لوازم خانگی هیچ‌وقت کیفیت تولیدات خود را پایین نمی‌آورند

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، اسماعیل بازارچی در مورد دلیل نصب قطعات معیوب بر روی بخشی از تولیدات لوازم خانگی و شکایت برخی خریداران از کیفیت پایین لوازم خانگی، اظهار داشت: این مساله به نحوه تأمین مواد اولیه و محدودیت‌های موجود در این بخش بر می‌گردد. بعضی از قطعات لازم برای تولید لوازم خانگی باید از داخل تأمین شود و بخشی نیز باید وارد شود، ممکن است محدودیت‌های موجود در این بخش‌ها در معیوب شدن لوازم خانگی تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ لوازم خانگی هیچ‌وقت کیفیت تولیدات خود را پایین نمی‌آورند تا بازار را از دست ندهند اما برخی واحدهای زیرپله‌ای برای کاهش قیمت تمام شده ممکن است کیفیت تولیداتشان را کاهش دهند.

دبیر انجمن کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم خانگی در مورد معیوب شدن برخی لوازم خانگی داخلی چند روز پس از تحویل کالا از تولیدکننده گفت: برخی قطعات مانند بُرد یخچال فریزر در داخل تولید نمی‌شود و باید از طریق واردات تامین شود. شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی این قطعات را باید از کشور سازنده اصلی تامین کنند که کیفیت قابل قبولی داشته باشد. در عین حال در کنار واردات هر ۱۰۰ قطعه لوازم خانگی نیز باید ۵ تا ۱۰ قطعه برای تأمین نیاز قطعات یدکی به کشور وارد شود.

بازارچی تصریح کرد: به این ترتیب قطعات یدکی نیز به همراه قطعات مورد استفاده در خطوط تولید، به کشور وارد می‌شود و در صورت معیوب بودن لوازم خانگی،‌ تولیدکننده موظف است نسبت به تعویض قطعه معیوب اقدام کند./فارس

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه