فناوری

ساعت های هوشمند از گذشته تا امروز!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  امروزه ساعت های هوشمند از قابلیت های بسیاری برخوردار هستند و بسیاری از کارهای تلفن همراه را می توانند انجام دهند. ساعت های هوشمند در لیست گجت های پوشیدنی قرار می گیرند و عملکرد آنها فراتر از نشان دادن زمان است.

مدل های ابتدایی این وسیله عملکرد هایی همچون ترجمه، محاسبات و انواع بازی هارا انجام داد اما مدل های امروزی همانند گوشی های همراه از یک سیستم عامل پشتیبانی می کنند.

اولین ساعت دیجیتالی در سال ۱۹۷۲ با نام پولسار عرضه شد که این ساعت را شرکت همیلتون تولید کرد و سپس سیکو امتیاز آن را خرید. از ویژگی های این ساعت به ذخیره ۲۴ رقم اطلاعات می توان اشاره کرد. با عرضه کامپیوتر های شخصی در سال ۱۹۸۰ سیکو تولید اولین ساعت ها را با قابلیت انجام محاسبات شروع کرد و سرانجام در سال ۱۹۸۳ دیتا۲۰۰۰ را ساخت که قادر به ذخیره ۲۰۰۰ رقم بود.

نخستین ساعت هوشمند این شرکت تراشه ای برای اتصال به کامپیوتر داشت. کامپیوتر مچی آرسی-۲۰ در سال ۱۹۸۵ با نام تجاری سیکو اسپون عرضه شد. این مدل دارای برنامه های کاربردی مانند برنامه ریزی، یادداشت و یک صفحه لمسی بود.

ساعت تیمکس دیتالینک در سال ۱۹۹۵ معرفی شد که طراحی این ساعت با همکاری شرکت مایکروسافت انجام شد. ویژگی ساعت مذکور ذخیره ۱۵۰ مخاطب و دریافت اطلاعات لازم از کامپیوتر بود. در سال ۲۰۰۱ ساعتی عرضه شد که بیشترین امکانات را تا آن زمان در میان ساعت های هوشمند داشت. سیستم عامل این ساعت لینوکس بوده و دارای بلوتوث و یک حسگر اثرانگشت برای امنیت بود.

ساعت اسمارت واچ ۱ از شرکت سونی اولین ساعت هوشمند با قابلیت اتصال به سیستم عامل اندروید است و در نهایت شرکت پبل ساعت های هوشمند خود را با پشتیبانی از سیستم عامل اندروید و آی او اس روانه بازار کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ابداع ساعت هوشمندی که احساسات کاربران را درک می‌کند

admin

اسامی ساعت‌های هوشمندی که اندروید جدید دریافت می‌کنند

admin

جزئیات تلویزیون سونی سری مستر Z9G 8K HDR منتشر شد

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه