اخبار لوازم خانگی کالای داخلی

توزیع ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی رایگان بین خانوارهای سیل‌زده

به گزارش  پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی رایگان بین خانوارهای سیل‌زده در حال توزیع است گفت: ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد مشاغل خرد در مناطق سیل‌زده ایجاد شده است.

محمد مخبر در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه  تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده در مناق سیل زده بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه از ساعت‌های وقوع اولیه سیل در صحنه حضور داشتیم، گفت: نزدیک به سه میلیون قلم پتو، چادر و … به مناطق سیل‌زده ارسال کردیم و از همان ابتدا به شناسایی نیازهای خانوار پس از وقوع سیل پرداختیم.

وی با اشاره به تامین ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی برای مناطق سیل‌زده گفت: ارزش این ۳۰ هزار بسته ۱۵۰ میلیارد تومان است و توزیع آن در مناطق سیل‌زده شروع شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با تاکید بر اینکه صد در صد بسته‌های لوازم خانگی از کالاها و محصولات ایرانی هستند گفت: این بخشنامه به تمام مناطق سیل‌زده ارسال شده است که اگر کارخانه تولید لوازم خانگی در آن مناطق وجود داشته باشد بسته‌های لوازم خانگی را از آن کارخانه‌ها تامین کنند. از این رو خط تولید برخی از کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل استان‌های سیل‌زده به راه افتاندند.

مخبر با اشاره به اهدای دام سبک به خانواری که کل دام خود را در جریان وقوع سیل از دست دادند، گفت: ۱۰ هزار دام سبک هم در حال توزیع بین خانوارهای خسارت دیده است.

وی با بیان اینکه ۳۵ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در مناطق سیل‌زده ایجاد خواهیم کرد، گفت: ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد مشاغل خرد در مناطق سیل‌زده تامین کرده‌ایم و این طرح هم آغاز شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه