printlogo

«ال کا ایران» گزارش می دهد:
اسپیکرهای هوشمند را فراموش کنید، به زودی امکان کنترل خانه با ضربه به دیوارهای هوشمند فراهم می شود. محققین دانشگاه کارنگی ملون و دیزنی موفق به توسعه روشی شده اند که می توان با پرداخت 20 دلار یک متر از دیوارهای خانه را هوشمند کرد.
کد خبر : 11289
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1397 - 13:41

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محققین دانشگاه کارنگی ملون و دیزنی موفق به توسعه روشی شده اند که می توان با پرداخت 20 دلار یک متر از دیوارهای خانه را هوشمند کرد.

این دیوارها با عنوان  Dubbed Wall++ شناخته می شود و محققین توانسته اند با استفاده از رنگ های رسانا و نیز صفحه سنسورهای متداول، الکترود ایجاد کنند و دیوارهای استاندارد را به صفحه های لمسی و سنسورهای الکترومغناطیسی برای ردیابی لوازم برقی تبدیل کنند.

این سیستم قادر است تمام فعالیت های یک اتاق را  تحت کنترل خود بگیرد که از جمله می توان به تنظیم خودکار نور اتاق در هنگام روشن و یا خاموش شدن تلویزیون اشاره کرد.

به علاوه، این دیوارهای هوشمند توانایی ردیابی افراد را با استفاده از ابزارهای پوشیدنی الکترونیکی دارند.

این نخستین باری نیست که محققین دانشگاه کارنگی ملون روشی را برای تغییر سطوح آنالوگ به لمسی ارائه می دهند، محققین این دانشگاه در سال گذشته سیستمی را با عنوان الکتریک (Electrick) معرفی کردند که اسپری رنگ های رسانا بر روی سطوح به منظور کنترل لمسی را امکان پذیر می کند.

اما این سیستم  تا کنون به مرحله اجرا نرسیده و اقدامات مربوط به بهینه سازی مصرف انرژی آن تکمیل نشده است.