printlogo

ال کا ایران ؛
تکنولوژی به قدری سریع و بی‌وقفه در حال رشد و توسعه و تحول است که حتی بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا نیز باید مدام خود را با آن تغییر دهند تا زنده بمانند. این به آن معناست که همراه با این تغییرات، لوگوی این شرکت‌ها نیز مدام در حال تحول است تا بازنمایی به‌روزشده‌ای از سیر تغییرات و رشد باشد. این لوگو‌ها تاریخ شرکت‌ها را در دل خود دارند.
کد خبر : 7918
تاریخ انتشار : 25 تیر 1396 - 12:39

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، تکنولوژی به قدری سریع و بی‌وقفه در حال رشد و توسعه و تحول است که حتی بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا نیز باید مدام خود را با آن تغییر دهند تا زنده بمانند. این به آن معناست که همراه با این تغییرات، لوگوی این شرکت‌ها نیز مدام در حال تحول است تا بازنمایی به‌روزشده‌ای از سیر تغییرات و رشد باشد. این لوگو‌ها تاریخ شرکت‌ها را در دل خود دارند.

یاهو : یاهو بالاخره در سال ۲۰۱۳ لوگوی بازیگوش خود را به یک لوگوی حرفه‌ای‌تر و خطی تغییر داد.

گوگل : گوگل نیز به مرور زمان، دست از بازی گوشی برداشته و از فونت یا قلم‌های منحنی به سمت یک لوگوی مدرن‌تر حرکت کرده است.

Aplle : سیب رنگارنگ اپل در سال ۱۹۷۷ تاثیر خوبی داشت، اما این شرکت نیز به تدریج به سمت یک سیب سفید سه بعدی حرکت کرده است.

سامسونگ : سامسونگ کار خود را با یک فروشگاه ماکارونی آغاز کرد، در نتیجه لوگوی اول این شرکت چندان تکنولوژیک نیست. اما در سال ۱۹۹۳ لوگوی آبی معروف خود را اختیار کرد.

مایکروسافت : مایکروسافت تقریبا هر دهه یک بار لوگوی خود را تغییر داده و از یک فونت فانتزی منحنی به سمت لوگویی حرکت کرده ‌که بیشتر نشان دهنده جبهه اصلی این شرکت یعنی ویندوز است.

نوکیا : اولین لوگوی نوکیا تصویر یک ماهی را در بر دارد که شاید یادآور رودخانه‌ای است که از جلوی اولین دفتر این شرکت عبور می‌کرد.

شرکت IBM : شرکت IBM از سال ۱۹۷۲ به این سو لوگوی خود را تغییر نداده است.

شرکت HP : شرکت اچ پی از زمان تأسیس خود در ۱۹۳۹ تا امروز تغییرات زیادی در لوگوی خود داشته، ولی دو حرف اول شرکت Hewlett Packard همواره در این لوگو حاضر است.

شرکت Intel : اینتل بیشترین شهرت خود را در زمان لوگوی Intel Inside داشت، ولی دوباره در سال ۲۰۰۶ به لوگوی ساده Intel برگشت.

آمازون : آمازون هم تغییراتی در لوگوی خود داشته؛ اما به نظر هنوز تا حد زیادی به لوگوی سال ۲۰۰۰ خود پایبند است.

شرکت Dell : شرکت Dell یکی از شرکت‌هایی است که چندان به تغییر لوگو علاقه ندارد.