printlogo

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با ال کا ایران :
دبیر اول کمیسیون صنایع و عضو فراکسیون ولایت در خصوص تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر فروش کالای قاچاقی که نزد سازمان اموال تملیکی وجود دارد بیان داشت: قطعا کالاهایی که به عنوان قاچاق توقیف می شوند، بخشی از آن که به تولید ملی آسیب می رساند باید به گونه ای دیگری مدیریت شود اما اگر بخشی از این کالاها که به صورت قاچاق وارد کشور شده اند و نیاز داخل نیز باشند، بج
کد خبر : 9417
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 - 9:40

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، دبیر اول کمیسیون صنایع و عضو فراکسیون ولایت در خصوص تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر فروش کالای قاچاقی که نزد سازمان اموال تملیکی وجود دارد بیان داشت:  قطعا کالاهایی که به عنوان قاچاق توقیف می شوند، بخشی از آن که به تولید ملی آسیب می رساند باید به گونه ای دیگری مدیریت شود اما اگر بخشی از این کالاها که به صورت قاچاق وارد کشور شده اند و نیاز داخل نیز باشند، بجای خرید مجدد این محصولات و خروج ارز از کشور می توانیم از همانها استفاده کنیم.


سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» اظهار کرد: چون این کالاها در حال حاضر وجود دارند و توقیف هستند و از طرفی در اختیار یک نهاد دولتی قرار دارند، بر همین اساس می توان همین کالاها را با نرخ مناسب که به تولید ملی هم آسیب نرسانند به فروش رساند.


وی افزود : بنابراین فروش این کالاها دوبخش است. یک بخش که به تولید ملی قطعاً آسیب می رساند و بخش بعد که نیاز داخل است و تولید داخل آن به اندازه ی نیاز نیست.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد : در این صورت برای بخش دوم می توان  تصمیم گیری کرد واگر این کالاها را نفروشیم برای تهیه ی آنها مجبوریم نقدینگی از کشور خارج کنیم.


وی در پایان بیان داشت : لذا عقل سلیم به ما می گوید که برای این بخش باید اینطور اقدام کرد و تفکیکی بین این دو دسته کالا که ذکر شد قائل شویم.