اخبار لوازم خانگی

مبارزه با قاچاق لوازم خانگی در فروشگا‌ه‌‌ها

از ابتدای آبان‌ماه دور جدید مبارزه با قاچاق لوازم خانگی با مشارکت اتحادیه صنفی فروشندگان لوازم خانگی تهران آغاز شده‌است.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» و به نقل از جهان اقتصاد، محمد طحانپور رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی تهران در نشستی با اصحاب رسانه با اعلام این خبر افزود: در این طرح بازرسان اتحادیه به واحدهای صنفی‌ مراجعه و در صورت مشاهده کالای بدون اصالت مراتب را صورتجلسه و به اتحایده و سازمان تعزیرات حکومتی گزارش می‌دهند.

وی گفت: با این اقدام کالای صورتجلسه شده، نزد واحد صنفی به امانت می‌ماند و واحد صنفی حق فروش یا انتقال آنها را ندارد تا سازمان تعزیرات تکلیف آنها را روشن کند؛ در صورتی که این کالاها عرضه شود، واحد صنفی در مرتبه نخست دو برابر، در مرتبه دوم چهار برابر و در مرتبه سوم شش برابر قیمت آن کالا جریمه می‌شود و در مرتبه سوم علاوه بر جریمه نقدی واحد صنفی پلمب خواهدشد.

طحانپور با رد افزایش قیمت انواع لوازم خانگی که گفته می شود با اجرای طرح مبارزه با قاچاق لوازم خانگی در بازار رخ داده است، گفت: اتحادیه در حال جمع آوری قیمت عرضه محصولات داخلی و خارجی از کارخانه ها و نمایندگی نشان های مختلف است و به محض اینکه این اسناد جمع آوری شود، برای اطلاع مردم در پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه صنف فروشندگان لوام خانگی تهران به اشتراک گذاشته خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، برای مبارزه با قاچاق لوازم خانگی، در برخی از مراکز عرضه لوازم خانگی مانند امین حضور نمایندگانی انتخاب و بازرسانی فعال کرده ایم.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوام خانگی تهران با اشاره به اینکه بسیاری از کالاهای قاچاق از سطح عرضه جمع آوری شده اند، گفت: شنیده می شود برخی ها در اطراف مراکزی مانند امین حضور محل گرفته و کالاهای قاچاق خود را در آنجا انبار کرده اند.

وی تعداد واحدهای عرضه کننده لوازم خانگی در تهران را حدود دو هزار و ۱۵۰ واحد اعلام کرد و گفت: از این میزان یک هزار و ۶۵۰ واحد دارای پروانه کسب هستند و کمتر از ۵۰۰ واحد بدون پروانه فعالیت می کنند؛ البته ۲۰۰ واحد بدون پروانه در حال طی کردن مراحل دریافت پروانه هستند.

طحانپور در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت واحدهای مشکل دار تولید لوازم خانگی از جمله ارج، پارس الکتریک و آزمایش اشاره کرد و گفت: مشتری هایی از بخش خصوصی برای خرید ارج و آزمایش حضور پیدا کرده اند و اقدام‌هایی در این ارتباط انجام شده است.

وی قدیمی بودن تکنولوژی را یکی از مشکلات این واحدهای تولیدی ذکر کرد و افزود: با یک ایرانی مقیم ایتالیا که در بخش ساخت ماشین آلات تولید لوازم خانگی فعالیت می کند مذاکراتی انجام شد و وی اعلام آمادگی کرد که ماشین آلات را به طور اعتباری به تولیدکنندگان عرضه کند.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوام خانگی تهران گفت: قرار است کارخانه های ارج و آزمایش را برای برخورداری از این شرایط به این تولیدکننده ماشین آلات معرفی کنیم.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوام خانگی تهران همچنین از برگزاری پنجمین نمایشگاه عرضه محصولات لوازم خانگی در روزهای پنجم تا هشتم آبانماه امسال خبر داد و گفت: این نمایشگاه با حضور ۳۲ برند داخلی و خارجی در محل نمایشگاه های مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

طحانپور با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از این برندها داخلی و ۴۰ درصد خارجی هستند، افزود: برندهای خارجی حاضر در این نمایشگاه، برندهایی دارای نمایندگی و شناسنامه هستند.

وی گفت: در این نمایشگاه فروش اعتباری انجام نمی‌شود اما خریداران می‌توانند از تخفیف‌های سه تا هفت درصدی برخوردار شوند.

نظر شما چیست؟