لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

ورود کالای قاچاق منجر به خروج ارز از کشور و نابودی تولید داخلی می شود

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سیدناصر موسوی لارگانی افزود: در شرایط کنونی، کالاهای مصرفی و کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود و یا امکان تولید آن وجود دارد، نباید به کشور وارد شود.
وی با بیان اینکه ورود برخی کالاها به صورت قاچاق ، به اقتصاد کشور آسیب وارد کرده است، ادامه داد: درحالی که واردکنندگان قانونی برای ورود کالا به کشور علاوه بر نظارت‌های لازم ، مبالغی را به عنوان عوارض، مالیات و گمرکی می پردازند اما قاچاقچیان برای پرداخت نکردن این مبالغ، کالاهای وارداتی را از راه‌های میان‌بر وارد کشور کرده و از پرداخت هزینه‌های قانونی فرار می‌کنند.
موسوی با بیان اینکه ورود کالای قاچاق خروج ارز کشور را به همراه دارد، اظهارکرد: ورود کالای قاچاق به کشور به صورت ته لنجی و وکوله بری هم وجود دارد اما میزان آن بالا نیست و حجم وسیع کالاهای قاچاق از طریق مبادی رسمی و به صورت سازمان یافته وارد می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از کالاها مانند لوازم خانگی و یا ورق های آهن نمی تواند از طریق کوله بری یا به صورت چمدانی وارد شود و قطعا این نوع کالاها با برنامه ریزی وارد کشور می شود.
وی تصریح کرد: ورود کالاهای قاچاق به کشور علاوه بر برهم خوردن توازن عرضه و تقاضا سبب می شود تا درآمد دولت نیز از محل واردات کالاها تامین نشود که به زیان اقتصاد کشور است.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

قاچاق کالا و برخورد قاطعی که نمی شود

admin

اجرای طرح نظارتی کالاهای خارجی قاچاق در استان البرز

admin

رونق بازار کالاهای قاچاق به خاطره ممنوعیت واردات لوازم خانگی است

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه