اخبار لوازم خانگی

ورود کالای قاچاق منجر به خروج ارز از کشور و نابودی تولید داخلی می شود

ال کا ایران : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات سالانه میلیاردها دلار کالای قاچاق در شرایط فعلی به صلاح نیست و تنها منجر به خروج ارز از کشور می شود.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سیدناصر موسوی لارگانی افزود: در شرایط کنونی، کالاهای مصرفی و کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود و یا امکان تولید آن وجود دارد، نباید به کشور وارد شود.
وی با بیان اینکه ورود برخی کالاها به صورت قاچاق ، به اقتصاد کشور آسیب وارد کرده است، ادامه داد: درحالی که واردکنندگان قانونی برای ورود کالا به کشور علاوه بر نظارت‌های لازم ، مبالغی را به عنوان عوارض، مالیات و گمرکی می پردازند اما قاچاقچیان برای پرداخت نکردن این مبالغ، کالاهای وارداتی را از راه‌های میان‌بر وارد کشور کرده و از پرداخت هزینه‌های قانونی فرار می‌کنند.
موسوی با بیان اینکه ورود کالای قاچاق خروج ارز کشور را به همراه دارد، اظهارکرد: ورود کالای قاچاق به کشور به صورت ته لنجی و وکوله بری هم وجود دارد اما میزان آن بالا نیست و حجم وسیع کالاهای قاچاق از طریق مبادی رسمی و به صورت سازمان یافته وارد می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از کالاها مانند لوازم خانگی و یا ورق های آهن نمی تواند از طریق کوله بری یا به صورت چمدانی وارد شود و قطعا این نوع کالاها با برنامه ریزی وارد کشور می شود.
وی تصریح کرد: ورود کالاهای قاچاق به کشور علاوه بر برهم خوردن توازن عرضه و تقاضا سبب می شود تا درآمد دولت نیز از محل واردات کالاها تامین نشود که به زیان اقتصاد کشور است.

نظر شما چیست؟