اخبار لوازم خانگی

ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی در دستور کار قرار گرفت / قاچاق مانع تولید است

ال کا ایران : رئیس اتاق اصناف اراک با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی لازمه مبارزه با قاچاق است، گفت: کارگروه مبارزه با قاچاق کالا در اتاق اصناف اراک تشکیل شده و ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی در دستور کار اتاق اصناف قرار گرفته است.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، جمشید زند با بیان اینکه استان مرکزی سهمی را در واردات کالای قاچاق ندارد، افزود:  بخشي از قاچاق كالا در مناطق و استان هاي مرزي برای درآمدزایی صورت می گیرد اما بخش عمده اي از قاچاق كالا كه از طريق اسكله ها و بنادر جنوبي كشور و به صورت انبوه انجام مي شود، مي تواند با نظارت دقیق و قوانين مناسب كاهش يابد.

وی تصریح کرد: نظام تعرفه اي منطقی، مشوق هاي واردات و صادرات رسمی، كاهش سخت گيري هاي بيهوده، اصلاح قوانين و متعادل کردن نرخ عوارض و … مي تواند افراد و تاجران را تشويق به واردات و صادرات رسمی و قانونی کند.

زند اظهار کرد: هر چه روند ترخيص و واردات و صادرات رسمی كالا ساده تر و روان تر باشد، ميزان قاچاق كاهش مي يابد و اگر در مبادي ورودي و در بازار مصرف به منشا واردات و استانداردها و مجوزها توجه شود ، قاچاق نيز كاهش خواهد يافت.

وی افزود: ورودی کالا به استان مرکزی از سه گلوگاه توره، دلیجان و ساوه صورت می‌گیرد و استان مرکزی سهمی را در وارادت کالای قاچاق ندارد  و کالاها از دیگر استانها وارد می شوند و واحدهای صنفی استان تنها توزیع کننده کالا هستند.

زند افزود:  مبارزه‌ی قاطعانه و عملی با  قاچاق در تقویت تولید داخلی بسیار اهمیت دارد و کلید حل مشکلات اقتصادی مردم و همچنین  رونق تولید داخلی است.

نظر شما چیست؟