لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
سایر خبرها

اخبار جعلی، ذهن مردم را از کار می‌اندازد

xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، به نقل از تلگراف، کوک که در سفری کاری به انگلیس رفته، افزایش تولید و انتشار این نوع اخبار را مشکل بزرگی دانست که در اکثر نقاط جهان وجود دارد و مقابله با آن توسط شرکت های فناوری و دولت ها ضروری است.

کوک همچنین خواستار افزایش آموزش‌های عمومی به افراد شد تا آنها بهتر بتوانند اخبار دروغین و قلابی را تشخیص دهند و در برابر آنها فریب نخورند. در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اخبار جعلی رسواکننده زیادی علیه هیلاری کلینتون در شبکه های اجتماعی منتشر شد و بسیاری از صاحب نظران معتقدند اخبار مذکور در شکست وی نقش مهمی ایفا کرده است.

تیم کوک یکی از عوامل گسترش اخبار جعلی را فعالیت شرکت هایی دانست که تلاش دارند به هر نحو ممکن بر تعداد مخاطبان خود بیفزایند و میلیون‌ها خواننده را جذب خود کنند. وی مهم ترین نتیجه این وضعیت را تخریب ذهن مردم دانست.

وی اذعان کرد که شرکت های فناوری برای کاهش این مشکل چندان فعال نبوده اند و باید برای ابداع ابزاری که شناسایی و گزارش دادن اخبار جعلی را تسهیل می کند بیشتر تلاش کنند. مدیر عامل اپل همچنین اظهار امیدواری کرد که افزایش حجم اخبار جعلی یک پدیده زودگذر باشد و به زودی شاهد کاهش و از بین رفتن این پدیده خواهیم بود.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

۹۸ درصد کالاهای قاچاق در فروشگاه‌های مجازی بفروش می‌رسد/ سود سرشار فروشگاه‌های اینترنتی از محل فروش کالاهای قاچاق

admin

شروع اریکسون برای توسعه شبکه ۵G در هند

admin

رویکردهای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره تعرفه‌گذاری اینترنت

admin

ارسال دیدگاه