سایر خبرها

تلاش برای راه‌اندازی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی

رییس اتاق اصناف از برنامه ریزی برای راه‌اندازی اتحادیه کسب‌کارهای اینترنتی خبر داد.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، علی فاضلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فعالیت کسب‌ وکارهای نوین طی دوسال گذشته مورد بحث زیادی قرار گرفته و بر همین اساس اتاق اصناف معاونتی را برای مدیریت این گروه شکل داده است.

وی عنوان کرد: به دنبال پیگیری های صورت گرفته در این زمینه قرار بر آن شد اتحادیه مستقلی دراین حوزه تشکیل شود که برای تشکیل چنین اتحادیه ای جلساتی تشکیل شده و در  سطح  اصناف  ودولت پیگیری های لازم صورت گرفته است.

 رییس اتاق اصناف ادامه داد: پس از انجام مراحل اولیه، فراخوان عمومی برای ثبت نام و تشکیل هیت مدیره این صنف منتشر شد و بالغ بر ۵۰ واحد دراین عرصه اعلام آمادگی کردند.

اما فاضلی در پاسخ به سوالی در خصوص نگرانی  و گلایه‌های اصناف مختلف برای ایجاد اتحادیه مستقل توضیح داد:‌ ممکن است بخشی از اتحادیه‌ها در این زمینه  اظهار نگرانی کنند اما نمی‌توان جلوی پیشرفت کار و به ویژه اقداماتی که به نفع مصرف کننده است را گرفت، به هر صورت ما باید در اتحادیه‌های مختلف برای بروز شدن شرایط خود اقداماتی صورت دهیم.

وی همچنین گفت: اکنون باید اتحادیه ها در راستای ارائه خدمات نوین حرکت کنند و به عنوان مثال تشکیل آژانس‌های اینترنتی شاهد این ادعاست. در چنین  شرایطی اگر اتحادیه های مختلف اهمال کنند سایرین منتظر نمانده و مطابق با دنیا پیش می روند بر همین اساس لازم است اتحادیه ها پیشرفت روز ر ا در نظر داشته و این نکته را مد نظر داشته باشند که اتاق اصناف پشتیبان همه اصناف است و نباید کسب‌ وکار نوین را  مورد غفلت قرار داد، چرا که می‌ توان از این فضا برای بهبود کار بهره گرفت.

فاضلی در بخش دیگری از صحبت‌های  خود عنوان کرد: تمامی این اقدامات در جهت رفاه مصرف کننده صورت می‌گیرد تا شرایط بهتر ی برای مصرف کنندگان فراهم شود.

وی در پاسخ به این سوال که بهتر نبود کسب‌و کارهای اینترنتی در هر حوزه در دل اتحادیه مربوطه جا بگیرند، گفت:‌ دولت به دنبال ایجاد اتحادیه کشوری بود که بحث‌های زیادی در این خصوص انجام شد. ما نیز بر اساس نظام صنفی این مسئله را اعلام کردیم که اگر قرار است اتحادیه تشکیل شود بایدتحت نظارت اتاق اصناف باشد چراکه برخی می‌گویند این اتحادیه مستقل از اتحادیه های صنفی در نظر گرفته می‌شود.

فاضلی در پایان گفت:‌ اکنون تلاش داریم آیین‌نامه مربوط به این اتحادیه به صورت روشن و واضح تدوین شود و بر این باوریم همین که اجازه ندادیم این اتحادیه از حوزه اصناف خارج شود گام بزرگی بوده است.

نظر شما چیست؟