لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی گزارش و گفتگو لوازم خانگی ایرانی

نگاه صادراتی در ایران نیازمند تغییر است

xvision

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مدیر فروش شرکت لوازم خانگی کن با اشاره به اهمیت موضوع صادرات و تولیدات صادرات محور بیان داشت : ما در کن اعتقاد داریم قطعاً تنها راه بقای سعادتمند تولید ایرانی دستیابی به بازار پهناور صادراتی بوده چرا که ظرفیت تولید داخل، بسیار بیش از نیاز بازار داخل است.

دکتر ابوالفضل سعیدی در گفتگو با خبرنگار«ال کا ایران» افزود : تولید کنندگان ایرانی می توانند با استفاده از مزیت نسبی هزینه دستمزد پایین در ایران، کالا هایی تولید نمایند که از نظر قیمتی قابل رقابت با کشور های پیشرو در قیمت تمام شده مانند چین باشند. البته بر کسی پوشیده نیست که شرایط تولید در ایران به دلیل مشکلات عدیده سخت بوده اما با این حال برخی از تولیدکنندگان به دلیل عشق به تولید و مهمتر از آن، غیرت ملی و ایجاد اشتغال با تمامی مشکلات کنار آمده و در حال تولید هستند.

وی افزود : اما توجه تنها به قیمت کارساز نخواهد بود و ما باید بتوانیم با ایجاد زنجیره ارزش مطلوب از  مرحله ایده و طراحی و سپس تامین مواد اولیه مطلوب و پس از آن طراحی فرآیند های با کیفیت و همچنین بسته بندی و حمل و نقل مناسب ، محصول با کیفیت را به دست مصرف کننده نهایی برسانیم و این کار با استفاده از دانش و تخصص مهندسین داخلی ، به بهترین شکل قابل انجام است .

دکتر ابوالفضل سعیدی خاطرنشان کرد : برای فروش بهترین محصول تولید شده در کارخانه نیز نیاز به معرفی و بازاریابی آن در جامعه توزیع کننده و مصرف کننده است. اینگونه نیست که تمام تقصیر را به گردن کیفیت محصول بیاندازیم. بسیاری از محصولات چینی که در بازارهای جهانی وجود دارند از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند اما میبینیم که بازار جهانی را تسخیر کرده اند.

وی تصریح کرد : باید قبول کنیم که ما در راستای اطلاع رسانی و بازاریابی در بازارهای صادراتی برای ورود محصولات تولیدی کشور تا به امروز منسجم و یکپارچه عمل نکرده ایم و شاید یکی از مهمترین دلایل عدم توسعه صادراتی محصولات ایرانی همین مهم بوده که مغفول مانده و آنچنان که باید به آن توجه نشده است.

دکتر سعیدی در پاسخ به این پرسش که لوازم خانگی کن در این خصوص چه فعالیتی داشته بیان داشت : موضوع تبلیغات موثر جهت صادرات محصول در کشور ما بر دو اساس پایبند است. توانمندی داخلی شرکت و از طرفی بسترهای مناسب جهت ورود تبلیغات به بازار جهانی که نیازمند یاری دولت است. اما در حال حاضر لوازم خانگی کن طرح و برنامه ریزی برای حضور گسترده تر در بازار های منطقه خلیج فارس GCC و کشور های شمالی حوزه CIS را دستور کار خود قرار داده که به زودی نتایج آن را مشاهده خواهید کرد.

وی افزود : با توجه به تمام آنچه که گفته شد لوازم خانگی کن با توجه به کیفیت کالا های تولیدی خود، حضور قابل قبولی در بازار های کشور های عمان، امارات، عراق و افغانستان و همچنین گرجستان دارد. هم اکنون 30 تا 35 درصد از سهم بازار هود و 15 تا 20 درصد از سهم بازار اجاق کشور در اختیار لوازم خانگی کن است.

مدیر فروش شرکت لوازم خانگی کن ادامه داد : در صادرات هر محصول و با هر کیفیت و شرایطی عبارت ” ساخت ….” عبارت بسیار تاثیر گذار و مهمی است و کیفیت محصول را در زیر چتر خود می برد. این ساخت ایران می تواند تصویر کالا را از آنچه که هست بهتر به نمایش گذاشته و به ایجاد اعتماد در خرید و همچنین تصور مخاطب از برند، کمک مثبتی نماید.

وی خاطرنشان کرد : باید قبول کنیم که در حال حاضر وجهه کالای ایرانی در اکثر بازار های جهانی و منطقه، وجهه قابل قبولی نیست و این کمک دولت و سایر تولید کننده ها را طلب می نماید تا دست در دست هم تصویری شایسته از ایران به جامعه جهانی ارایه کنیم.

دکتر ابوالفضل سعیدی در پایان بیان داشت : بوروکراسی های غیر مفید در سیستم صادرات و تغیرات قانونی و نداشتن متولی دلسوز و متخصص که راهنمایی های عملی به تولید کننده نماید از مشکلات و معضلات این حوزه می باشد که قطعاً با حمایت دولت اصلاح خواهد شد.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

باشگاه لوازم خانگی کن در جایگاه سوم لیگ برتر نونهالان کشور

admin

اولین جایزه معتبر جهانی برای لوازم خانگی ایرانی

admin

لوازم خانگی کن در جایگاه سوم/ صدرنشینی دانشگاه آزاد در حضور سرمربی تیم ملی

admin

ارسال دیدگاه