لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
سایر خبرها

مهم ترین تهدیدات امنیتی حساب های کاربران گوگل

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» به نقل از انگجت، گوگل می گوید تلاش داشته از این طریق درک بهتری از نحوه سرقت کلمات عبور کاربران توسط هکرها و کلاهبرداران اینترنتی به دست آورد.

بررسی یادشده از ماه مارس سال ۲۰۱۶ تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ بر روی بازارهای سیاه خرید و فروش کلمات عبور و داده های کاربران صورت گرفته است و نشان می دهد که چند روش عمده برای نفوذ به حساب های کاربری افراد به کار می رود.

در صدر این روش ها حملات موسوم به فیشینگ قرار دارد که در قالب آنها ایمیل های فریبنده ای برای افراد ارسال شده و برای وادار کردن آنها به افشای اطلاعات خصوصیشان تلاش می شود.

از مجموع حساب های کاربری هک شده مورد بررسی در جریان این تحقیق، ۱۲.۴ میلیون حساب از طریق حملات فیشینگ هک شده بودند. ۷۸۰ هزار کاربر قربانی حملات موسوم به کی لاگر شده بودند که در قالب آنها کلمات عبور با جاسوسی از صفحه کلید و نصب بدافزار بر روی آن سرقت می شود. در نهایت ۱.۹ میلیارد کاربر هم شاهد سرقت نام کاربری و کلمات عبور خود از طریق حملات هکری مختلف بوده اند که روش های بسیار متنوعی داشته اند.

از مجموع قربانیان حملات هکری ۱۲ درصد از نام کاربری و ۷ درصد از کلمه عبور خود در جیمیل در حساب های کاربری دیگر استفاده می کردند و همین مساله آسیب پذیری آنها را افزایش داده و باعث نفوذ هکرها به دیگر حساب های آنها شده است.

گوگل می گوید با استفاده از ابزار امنیتی متنوع تلاش می کند مانع از ورود افراد غریبه به حساب کاربری افراد شود. این شرکت هشدار داده ابزار مورد استفاده برای اجرای حملات فیشینگ و کی لاگر اطلاعات جانبی دیگری را نیز جمع آوری می کنند. به عنوان مثال ۸۲ و ۷۴ درصد از ابزار یادشده آدرس های IP کاربران را جمع آوری می کنند.  ابزار مذکور ممکن است شماره تماس، اطلاعات مدل گوشی و غیره را هم جمع آوری کنند./مهر/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

گوگل برای پیام رسان ها «پاسخ دهی» هوشمند فعال می کند

admin

گوگل مکان کاربران اندروید را ردیابی می کند

admin

نسخه ۶۳ مرورگر کروم با ثبات و امنیت استثنایی از راه رسید

admin

ارسال دیدگاه