لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
سایر خبرها فناوری

چگونه امنیت پست الکترونیکی جی میل را افزایش دهیم؟

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» به نقل از وب سایت support.google، این گزارش به بررسی و مرور مختصری بر نکاتی که به افزایش امنیت حساب کاربری پست الکترونیک گوگل (جی‌میل) و محافظت از حریم شخصی که متخصصان گوگل پیشنهاد کرده اند، می‌پردازد.

بر اساس گفته‌های متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری گوگل، رعایت نکات و مراحل زیر می‌تواند تا حد بسیار زیادی از نفوذ هکرها، مجرمان سایبری و افراد ناشناس به حساب کاربری و اطلاعات شخصی کاربران جلوگیری کند.

۱. از نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس قدرتمند و به‌روز استفاده کنید

بسیاری از آسیب‌های اینترنتی و ضعف‌های امنیتی در نتیجه نفوذ ویروس، کرم‌های رایانه‌ای، بدافزارها و باج‌افزارهای خطرناک هستند که به گفته متخصصان علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، با یک نرم‌افزار قدرتمند، پیشرفته و به روز کاملا قابل پیشگیری هستند. کاربران بدین ترتیب باید گاهی سیستم خود را با این نرم‌افزارهای کاربردی و آنتی ویروس، اسکن کرده و درصورت لزوم، اقدامات امنیتی لازم را انجام دهند.

 

۲. از بخش بررسی امنیت (Security Checkup) حساب کاربری خود کمک بگیرید

کاربران حساب کاربری پست الکترونیک (جی‌میل) به صفحه « حساب من» یا My Account رفته و در بخش بررسی امنیت (Security Checkup)، با کلیک برروی گزینه شروع (Get Started )، به منظور بررسی کیفیت و ضریب امنیتی حساب کاربری خود، دستورالعمل‌های نوشته شده در این قسمت را مشاهده کرده و مطابق آن به پیش روید.

 

۳. قسمت account recovery حساب خود را بررسی و به‌روز کنید

از به روز بودن گزینه‌های بخش account recovery در حساب کاربری ایمیل خود اطمینان حاصل کنید.

 

۴. از سیستم پیشرفته ورود دو مرحله‌ای بهره بگیرید

بسیاری از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های اینترنتی همچون پست الکترونیک گوگل (جی‌میل) از سیستم پیشرفته ورود دو مرحله‌ای (۲-step verification) برای افزایش امنیت و جلوگیری از نفوذ افراد غریبه و ناشناس به اطلاعات شخصی کاربران بهره می‌برند. شما در قسمت تنظیمات جی‌میل قادر خواهید بود این امکان را فعال‌سازی کنید.

سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای گوگل، شماره تلفن همراه شما را ثبت می‌کند و کد عامل دوم را در قالب یک پیامک یا تماس تلفنی به شما اعلام می‌کند.

 

۵. مرتبا مرورگرهای اینترنتی خود را به روزرسانی کنید

آپدیت و به روزرسانی کردن مرورگرهای اینترنتی همچون گوگل کروم یکی دیگر از راهکارهایی است که می‌تواند از احتمال نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به حساب‌های کاربری بکاهد، آن است که مرورگرهای خود را هر از گاهی به روز کنید.

 

۶. یک گذرواژه قوی و امن بسازید

استفاده و ساخت یک گذرواژه قدرتمند و امن به طور قطع می‌تواند احتمال حدس زدن هکرها برای ورود و نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران را تقریبا به صفر برساند.

متخصصان علوم کامپیوتر بر این باورند که استفاده از کلمات، اعداد و عبارات قابل حدس نظیر شماره تلفن، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و نام همسر می‌تواند امنیت حساب کاربری شما را به شدت تضعیف کند.

۷. گذرواژه حساب‌های کاربری اینترنتی خود را مرتبا تغییر دهید

متخصصان فناوری اطلاعات همواره خطاب به کاربران اینترنتی می‌گویند که هر از گاهی باید گذرواژه‌های حساب‌های کاربری خود را تغییر بدهید تا در صورتی که فرد ناشناسی از رمز ورود شما مطلع شد، نتواند مدتها از اطلاعات شخصی و خصوصی شما سوءاستفاده کند.

 

۸. در صورت استفاده از رایانه عمومی، حتما از حساب خود خارج شوید

کاربران باید در صورتی که از اماکن عمومی و رایانه‌های همگانی استفاده می‌کنند، بعد از اتمام کار، از حساب کاربری ایمیل خود خارج شوند. این کار مستلزم آن است که برروی گزینه خروج ( sign out) کلیک کنند تا دیگر افراد غریبه نتوانند به حساب کاربری آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

انتهای پیام

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

قابلیت تگ کردن به جی میل افزوده شد

admin

گوگل در حال طراحی نسخه جدید جی میل

admin

جی‌میل به ۱.۵ میلیارد کاربر خود می‌بالد

admin

ارسال دیدگاه