فناوری

استفاده کاربران اندروید از سرویس‌های گوگل بدون پسورد

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، گوگل به کاربران دستگاه های اندروید اجازه می دهد بدون وارد کردن پسورد و فقط با استفاده از حسگر اثرانگشت دستگاه، از برخی سرویس های وب محور این شرکت استفاده کنند.

گوگل در راستای تلاش های خود برای حذف پسوردها، اکنون ویژگی جدیدی را ارائه کرده که به کاربران دستگاه اندروید اجازه می دهد به جای استفاده از پسورد، با استفاده از حسگر اثر انگشت یا پین کد وارد سرویس های وب این شرکت شوند.

جالب آنکه این نخستین باری است که گوگل به مشتریانش اجازه می دهد با استفاده از ویژگی های بیومتریک خود هویتشان را در وب سایت احراز کنند.

احراز هویت آنلاین هم اکنون در کروم برای کاربران اندروید مهیا است. برای بررسی این ویژگی نخست باید از طریق passwords.google.com وارد مرورگر آنلاین پسورد شرکت شد.

در این مرورگر هویت فرد به وسیله حسگر اثر انگشت موبایل او تایید می شود. همچنین کاربر می تواند از هر روش احراز هویت دیگری که ترجیح می دهد ( خواه پین کد، الگو یا پسورد) استفاده کند.

در حال حاضر این ویژگی در برخی از موبایل های اندروید فراهم شده است. همچنین نمی توان از موبایل فرد برای احراز هویت ورود در نسخه دسک تاپ استفاده کرد.

گوگل قصد دارد طی چند روز آتی این ویژگی را در تمام موبایل های مجهز به اندروید ۷ و بالاتر عرضه کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گوگل در حال پاک سازی اپلیکیشن‌های تولید شناسه‌های جعلی

admin

گوگل دستیار هوشمند خود را به روز کرد

admin

جایزه گوگل به هکرها چیست؟

admin

ارسال دیدگاه