بخوانید:
لوازم خانگی جی پلاس
سایر خبرها

بخشنامه اختصاص شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز ابلاغ شد

رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز
snowa

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس قوه قضاییه سیدابراهیم رئیسی بخشنامه «تفویض اختیار به دادگستری در زمینه اختصاص شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس» را ابلاغ کرد.

بخشنامه «تفویض اختیار به دادگستری مبنی بر تعیین و یا اختصاص شعبه یا شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس» از سوی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.

بر اساس این بخشنامه، در اجرای بند الف ماده ۱۱ و تبصره ۱ ماده ۶۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مصوب ۹۲/۱۰/۰۳ بدین وسیله به روسای محترم کل دادگستری استان‌ها تفویض اختیار می‌شود با بررسی وضعیت خاص استان و لحاظ صلاحیت و تجارب قضات نسبت به تعیین و یا اختصاص شعبه یا شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس اقدام کنند.

ضمناً در مقام رسیدگی و صدور حکم لازم است مفاد دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، مصوب ۳۱/۵/۹۸ مورد توجه قرار گیرد./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

pakshoma
emersan

اخبار مرتبط

ابلاغ دستورالعمل رصد کالا به منظور شفاف سازی نظام قیمت‌گذاری

admin

جلوگیری از خروج کالاهای اساسی به صورت مسافری

بهنام وحیدی

محکومیت عرضه‌کنندگان کالای قاچاق در تعزیرات حکومتی گیلان

admin

ارسال دیدگاه