سایر خبرها

بخشنامه اختصاص شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز ابلاغ شد

رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس قوه قضاییه سیدابراهیم رئیسی بخشنامه «تفویض اختیار به دادگستری در زمینه اختصاص شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس» را ابلاغ کرد.

بخشنامه «تفویض اختیار به دادگستری مبنی بر تعیین و یا اختصاص شعبه یا شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس» از سوی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.

بر اساس این بخشنامه، در اجرای بند الف ماده ۱۱ و تبصره ۱ ماده ۶۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مصوب ۹۲/۱۰/۰۳ بدین وسیله به روسای محترم کل دادگستری استان‌ها تفویض اختیار می‌شود با بررسی وضعیت خاص استان و لحاظ صلاحیت و تجارب قضات نسبت به تعیین و یا اختصاص شعبه یا شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس اقدام کنند.

ضمناً در مقام رسیدگی و صدور حکم لازم است مفاد دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، مصوب ۳۱/۵/۹۸ مورد توجه قرار گیرد./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هر یک میلیارد دلار کالای قاچاق حداقل ۵۰ هزار شغل را نابود می‌کند

admin

طرح مردمی کردن مقابله با قاچاق کالا و ارز موفق بوده است

admin

گزارش تحقیق و تفحص از مبارزه با قاچاق کالا و ارز به زودی در صحن مجلس

admin

ارسال دیدگاه