لوازم خانگی سام
موبایل جی پلاس
سایر خبرها

بخشنامه اختصاص شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز ابلاغ شد

رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس قوه قضاییه سیدابراهیم رئیسی بخشنامه «تفویض اختیار به دادگستری در زمینه اختصاص شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس» را ابلاغ کرد.

بخشنامه «تفویض اختیار به دادگستری مبنی بر تعیین و یا اختصاص شعبه یا شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس» از سوی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.

بر اساس این بخشنامه، در اجرای بند الف ماده ۱۱ و تبصره ۱ ماده ۶۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مصوب ۹۲/۱۰/۰۳ بدین وسیله به روسای محترم کل دادگستری استان‌ها تفویض اختیار می‌شود با بررسی وضعیت خاص استان و لحاظ صلاحیت و تجارب قضات نسبت به تعیین و یا اختصاص شعبه یا شعبی از دادگاه‌ها برای رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز و صدور حکم مبنی بر تبدیل جزای نقدی به حبس اقدام کنند.

ضمناً در مقام رسیدگی و صدور حکم لازم است مفاد دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، مصوب ۳۱/۵/۹۸ مورد توجه قرار گیرد./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محکومیت عرضه‌کنندگان کالای قاچاق در تعزیرات حکومتی گیلان

admin

سوء استفاده از معافیت مالیاتی عامل ۵۰درصد قاچاق اعلام شد

admin

طرح مردمی کردن مقابله با قاچاق کالا و ارز موفق بوده است

admin

ارسال دیدگاه