لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

مبارزه با ورود لوازم خانگی قاچاق و بی کیفیت افزایش یابد

ورود لوازم خانگی قاچاق
xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه لوازم خانگی شهرستان سمنان گفت: نظارت و بازرسی دستگاه های اجرایی مربوط از بازار عرضه و تقاضا سمنان برای مقابله و مبارزه با ورود لوازم خانگی قاچاق افزایش یابد.

علی اکبر صیادجو روز یکشنبه افزود: عوامل متعددی در یک سال گذشته در رکود بازار لوازم خانگی و دیگر واحدهای صنفی استان سمنان نقش داشتند و تاثیر ورود کالای قاچاق و بی‌‍‌کیفیت در کاهش درآمد بازاری‌ها در یکسال اخیر کم نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: میزان عرضه کالای قاچاق براساس برآوردهای انجام شده در بازار لوازم خانگی در ۶ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش محسوس داشته است و روند مطلوب مبارزه با قاچاق کالا در استان باید شدت گیرد.

رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی شهرستان سمنان ادامه داد: رسیدگی به تخلف‌های عرضه کالای قاچاق و مهار آن در دولت دوازدهم در مقایسه با دولت‌های دیگر قابل مقایسه نیست و نگاه بازاری‌ها نسبت به کاهش فراوانی کالای لوازم خانگی قاچاق مثبت است.

به گزارش ایرنا، صیادجو تصریح کرد: رکود در بازار عرضه و تقاضای سمنان همچنان وجود دارد و با رفع مشکلات معیشتی و عبور از تحریم، رونق به بازار برمی‌گردد.

وی اضافه کرد: وجود فشارهای خارجی، اقشار مردم را از خرید کالاهای غیرضروری و تجملی بازداشته است و در یکسال گذشته بازار واحدهای صنفی غیراقلام غذایی چندان رونق ندارد.

رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی شهرستان سمنان گفت: واحدهای صنفی و اتحادیه‌ها در بازار هم نیازمند حمایت است و با رفع مشکلات زیرساختی در بخش‌های مختلف می توان برای توسعه اقتصادی در مرکز استان سمنان اقدام کرد.

یک‌هزار و ۳۰۰ اتحادیه و واحد صنفی در کشور وجود دارد، بازاریان ۱۷ تا ۱۸ درصد در درآمد ناخالص ملی نقش دارد.

در شهرستان سمنان ۱۰ هزار واحد صنفی و ۲۷۰ واحد صنفی لوازم خانگی وجود دارد.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

توقیف کامیون حامل لوازم خانگی قاچاق در شاهین شهر

بهنام وحیدی

رونق بازار کالاهای قاچاق به خاطره ممنوعیت واردات لوازم خانگی است

بهنام وحیدی

چرا با کاهش نرخ ارز، لوازم خانگی ارزان نشد؟

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه