لوازم خانگی سام
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

دو طرح تولید لوازم خانگی در سقز افتتاح شد

دو طرح تولید لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از افتتاح طرح‌های تولیدی و همچنین دو طرح تولید لوازم خانگی در شهرستان سقز گفت: ۵۲ قلم کالای کوچک خانگی که کالاهای قاچاق‌پذیری بودند، توسط این واحدها تولید می‌شوند که تولید این کالاها در این واحد کار مهم و ارزشمندی است.

رضا رحمانی پس از تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: طرح‌های مختلفی از جمله دو طرح تولید لوازم خانگی برای افتتاح در کل کشور در این ایام داریم که در استان‌ها و شهرهای مختلف به بهره‌برداری رسیدند و در سقز امروز نیز دو واحد را افتتاح کردیم.

وی با بیان برخی ویژگی‌های این دو واحد، تصریح کرد: دو طرح تولید لوازم خانگی که افتتاح شد، ۵۲ قلم کالای کوچک خانگی را تولید می‌کند که کالاهای قاچاق‌پذیری بودند و به صورت قاچاق وارد بازار می‌شدند که به حمدالله تولید این کالاها در این واحد کار مهم و ارزشمندی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با راه‌اندازی این واحد این‌گونه کالاها توسط جوانان بومی منطقه در همین منطقه تولید می‌شود.

رحمانی ادامه داد: این واحدها سرمایه‌گذار خارجی هم دارند که نکته‌ای حائز اهمیت است.از سوی دیگر این واحدها درخواست توسعه را نیز داده‌اند و از مسئولین در این زمینه درخواست همکاری کرده‌اند.

وی در خصوص سفرهای استانی خود نیز بیان کرد: در این سفر از نزدیک با مسائل و مشکلات آشنا می‌شویم، مسائل در جلسات مطرح و جمع‌بندی می‌شود و یقینا این موارد پیگیری می‌شود.

عمده مسائل مربوط به فولاد کردستان حل شده است

وزیر صنعت،معدن و تجارت در خصوص فولاد استان کردستان، عنوان کرد: کارها و فعالیت‌ها شروع شده است و عمده مسائل حل شده است.

آیین‌نامه بازارچه‌های مرزی تصویب و موانع نرم‌افزاری حل شده است

رحمانی یکی از برنامه‌های امروز خود را بازدید از بازارچه مرزی در بانه دانست و گفت: دولت آیین‌نامه مربوط به بازارچه‌های مرزی را تصویب کرده است، اقلام مشخص و موانع نرم‌افزاری حل شده است.

وی افزود: در این خصوص باید دستگاه‌های مرتبط مانند وزارت صمت، گمرک، بانک و … باید به هم لینک بشوند تا به مردم خدمات ارائه بدهند.

خلاف اظهاری در واردات و صادرات کالا تخلف است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری در خصوص کالاهایی مثل پارچه که در داخل کشور تولید و با برند خارجی از خارج وارد می شود، اظهار داشت: موسسه استاندارد هم در صادرات و هم در واردات موظف است که کیفیت کالاها را نمونه‌گیری و کنترل کند، از سوی دیگر خلاف اظهاری در واردات و صادرات کالا نیز تخلف محسوب می‌شود.

ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری در کردستان ماموریت دارد

بر اساس گزارشی از شاتا، رحمانی در بخش دیگری گفت: سازمان ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری در کردستان ماموریت پیدا کرده است که این ماموریت بیشتر در حوزه معدن و صنایع معدنی است.

برای توسعه ۱۲ استان کشور از جمله کردستان برنامه ویژه‌ای داریم

وی خاطرنشان کرد: البته برای ۱۲ استان برنامه ویژه‌ای تهیه کرده‌ایم که یکی از آن‌ها کردستان است که طرح‌هایی که باید انجام شود مشخص شده است و انشالله کارهای خوبی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

emersan

اخبار مرتبط

اولویت ما فعال نگاه داشتن و توانمندسازی و افزایش ظرفیت برای واحدهای فعال است

بهنام وحیدی

سهم ۴۰ درصدی لوازم‌خانگی تولید داخل در بازار

admin

بسترهای لازم جهت خروج سپرده و سرمایه گذاری در بخش صنعتی فراهم شود

admin

ارسال دیدگاه