لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
دکوراسیون منزل

لاندری روم چیست و چگونه چیده می شود؟

لاندری روم
xvision
candy

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، در زمان های گذشته بیشتر خانه ها بخشی برای شست و شو ی لباس ها وجود داشت که معمولا در انبار یا زیر زمین خانه انجام می شد. اما امروزه این مکان معمولا در خانه های لوکس و یا هتل ها قابل رویت است. لاندری به معنای خشکشویی و لاندری روم به معنای مکانی برای شست و شو یا همان رخت شور خانه است.

همانطور که گفته شد در خانه های قدیمی اکثرا یک مکان را لاندری روم قرار می دادند و معمولا هم از زیر زمین برای این کار استفاده می کردند. در گذشته این مکان ها در خانه محل شست و شو ی لباس چرک ها و یا پارچه های مختلف مانند پرده ها بود.

در زمان های قدیم معمولا فقط یک ماشین لباس شویی و به تدریج بعد از گذشت چند سال علاوه بر ان یک ماشین خشک کن در لاندری روم ها قرار می گرفت و خبری از طراحی و دکوراسیون های مدرن نبود.

اما امروزه یکی از نکات مهم در این مکان ها دیزاین آن است. این که بنا بر فضایی که در اختیار دارید چگونه اجزای اصلی را جایگذاری کنید. علاوه بر آن، خواستار زیبایی و کاربردی بودن دکوراسیون هستید. اجزای اصلی که در هر لاندری روم باید باشد عبارتند از: ماشین های لباس شویی و خشک کن، میز اتو و اتو.

ابعاد لاندری روم:

لاندری روم

معمولا در هر خانه ای اتاقی را برای این کار اختصاص می دهند که ابعاد ان تقریبا بزرگ باشد و فضای کافی برای قرار دادن وسایلی همچون ماشین های خشک کن و لباس شویی را داشته باشند. اما اگر هم پس از قرار دادن این وسایل فضای شما دیگر جایی برای اجزاهای دیگر نداشت ما به شما چند راه حل پیشنهاد می کنیم.

تاشو ها:

لاندری روم

یکی از مواردی که برای محیط های کوچک بسیار مناسب است اجزای انعطافی یا همان تا شو هستند به طور مثال اگرفضای کافی برای قرار دادن میز اتو را ندارید از میز های تا شو استفاده کنید زیرا این میز ها هم جای کمتری را اشغال کرده و هم راحت تر مرتب می شوند. هم چنین برای خرده وسایل هایی مانند انواع شوینده ها و یا حوله ها هم می توانید از سبده هایی که تا می شوند استفاده کنید.

دیوار:

لاندری روم

یکی از نکات مهم در دیزاین لاندری روم های کوچک غافل نشدن از فضای خالی روی دیوار ها است. با نصب آویز های دیواری می توانید بخشی از وسایل های کوچک را روی آن ها آویزان کرده تا فضای کمتری را اشغال کنند. مواردی مانند حوله ها و هم چنین لباس ها را روی آن ها قرار دهید هم چنین می توانید تمام شوینده ها را در پلاستیک یا ساک گذاشته و روی آن ها اویزان کنید.

شلف ها:

لاندری روم

فرقی ندارد فضای شما بزرگ یا کوچک است در هر دو مورد استفاده از شلف ها به شدت توصیه می شوند زیرا علاوه بر زیبایی که به محیط منتقل می کنند بسیار کاربردی هستند و شما می توانید هم وسایل دکوری و یا اجزای تزئینی را روی ان ها قرار دهید.

در بعضی از لاندری روم ها سینک های ظرفشویی قرار دارد و دلیل ان هم این است که برخی از پارچه هایی که جنسشان حساس هست و نمی توان در ماشین ان ها را شست در این سینک ها با دست شسته می شوند.

لاندری روم

نکته دیگر که بهتر است در این مکان ها رعایت شود استفاده از چهارچوب هایی برای ماشین لباسشویی  و خشک کن است. این کار علاوه بر زیبایی، حد وسایل را مشخص کرده و اتاق را منظم تر جلوه می دهد.

در هتل ها به علت وسعت و شلوغی، لاندری آن ها متفاوت تر از لاندری روم در خانه است به طور مثال در هتل یک اتاق بزرگ که تعداد زیادی از انواع ماشین لباسشویی و خشک کن تا سینک های بسیار بزرگ و انواع اتو و بخار ها وجود دارد. در این مکان لباس های خدمه و پرسنل، انواع رو تختی ها، حوله ها، لباس هایی که از کسانی که در هتل اقامت دارند، نگهداری می شود. هم چنین در این بخش یک انباری مخصوص شوینده ها نیز وجود دارد. در اتاق های هتل ها معمولا یک کیسه  مخصوص لباس هایی که قصد شست و شوی آن ها را دارند به همراه یک فرم که مشخصات فرد و نوع لباس  و شماره اتاق را پر کرده و این فرم ها را خدمه هتل به سمت لاندری روم می برند.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

نظم دهی به کشو ها و طبقه بندی کمد ها با چاشنی خلاقیت!

نهال وحیدی

چیدمان مجسمه در خانه و راه های نظم دادن به وسایل تزئینی

نهال وحیدی

بخش اول/5 ایده جالب برای طراحی آشپزخانه های کوچک

admin

ارسال دیدگاه