لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

قاچاق در صنعت لوازم خانگی به ۱.۸ میلیارد دلار رسید

قاچاق در صنعت لوازم خانگی
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: در سال ۳.۳ میلیارد دلار لوازم خانگی به فروش می‌رسد که ۱.۵ دلار تولید داخل و واردات بوده و قاچاق در صنعت لوازم خانگی  ۱.۸ میلیارد دلار است.

سیدمرتضی میری رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به میزان اشتغال زایی و قاچاق در صنعت لوازم خانگی گفت: در حال حاضر تولیدات کارخانجات افزایش یافته به طوری که یک کارخانه در سه ماه اول سال حدود ۳۰۰ نفر و کارخانه دیگری حدود هزار نفر استخدامی داشته اند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر بتوانیم تولید را هرچه بالاتر ببریم باعث اشتغال زایی بیشتر خواهیم شد، اما این نکته را نباید فراموش کرد که در کنار اشتغال زایی باید به فکر افزایش کیفیت محصولات هم باشیم تا به برندسازی برسیم، اینکه تلاش کنیم تعداد کارخانجات را افزایش دهیم، اما در کنار آن کیفیت کمی داشته باشیم قطعا اثرگذار نخواهد بود.

به گفته این مقام مسئول گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرده است که حدود ۳.۳ میلیارد دلار لوازم خانگی در سال فروش می‌رود که از این مقدار حدود ۱.۵ میلیارد تومان آن تولید داخلی و واردات است و ۱.۸ میلیارد دلار دیگر کالایی است که قاچاق می‌شود و مساوی تولیدات داخلی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، میری تشریح کرد: هم اکنون تولید و کیفیت محصولات ایرانی افزایش یافته است، اما در این بین مشکلی که وجود دارد و این صنف را آزار می‌دهد، زیاد بودن تعداد برخی از کارخانه‌هایی است که نوپا هستند و باعث کاهش کیفیت می‌شوند، به طور مثال چرا باید ۱۵۰ کارخانه اجاق داشته باشیم؟ درست است که افزایش تعداد کارخانه‌ها باعث اشتغال زایی زیادی می‌شوند، اما باید به این نکته توجه کرد که کیفیت باید در اولویت کار باشد.

او در خصوص صادرات لوازم خانگی، بیان کرد: باید به سمت افزایش میزان صادرات برویم که در حال حاضر صادراتمان اُفت کرده است و تنها به کشور عراق و مقداری به افغانستان صادرات داریم.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر این ۱.۸ میلیارد دلار قاچاق در صنعت لوازم خانگی هزینه شود باعث اشتغال زایی حدود ۳۰ درصد در کل کشور می‌شود.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

نبود عزم جدی و افزایش قاچاق لوازم خانگی

نفیسه رحیمی

سالانه ۴ میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق می شود

بهنام وحیدی

قم در بخش لوازم خانگی و قطعه سازی دارای واحد‌های صنعتی صاحب‌نام است

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه