لوازم خانگی سام
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

افزایش 90 درصدی مراجعات برای تعمیر لوازم خانگی

تعمیر لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: رشد قیمت‌ها سبب شد تا در بازار شاهد افزایش حدود 90 درصدی مراجعات افراد برای تعمیر لوازم خانگی به جای تعویض باشیم.

رشد قیمت‌ها سبب افزایش حدود 90 درصدی مراجعات افراد برای تعمیر لوازم خانگی شده است. بررسی بازار لوازم خانگی گویای آن است که با بالا رفتن نرخ ارز در ماه‌های گذشته، شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی با تایید سازمان حمایت از مصرکنندگان و تولیدکنندگان، افزایش 20 درصدی قیمت تلویزیون و حداکثر 25 درصدی برای سایر لوازم خانگی نسبت به بهمن‌ماه پارسال مجوز افزایش قیمت برای محصولات خود را یافتند.

بروز رشد قیمت ها، درحالی که قدرت خرید خانواده‌ها متناسب با آن افزایش نداشت، به چالشی اساسی در بازار و تقاضا برای این محصولات بدل شده است.

«اکبر پازوکی»‌؛ رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:‌

* با وضعیت به وجود آمده، کالا در بازار موجود است، اما خریدار نیست.

* افزایش قیمت لوازم‌خانگی از یک طرف و افت قدرت خرید مردم از سوی دیگر، موجب شد تا رکود در بازار را شاهد باشیم.

* اکنون به‌جز افرادی که برای تهیه جهیزیه نوعروسان به بازار مراجعه می‌کنند، در عمل خریداری در بازار وجود ندارد.

* چنانچه بخواهیم به بازار، مردم و کارخانه ها کمک شود، باید نقدینگی مورد نیاز شرکت‌ها را در اختیارشان قرار داد؛ به این ترتیب با افزایش تولید، هزینه های سربارشان کاهش یافته و قادر به کاهش قیمت‌ها خواهند بود.

* امروز کارخانه های زیادی وجود دارند که با یک شیفت کاری فعالیت می‌کنند و با تزریق نقدینگی مورد نیاز و تامین ارز برای تهیه مواد اولیه، قادر به افزایش تولید خواهند شد.

* تولیدکنندگان داخلی در چند سال گذشته توانستند بین 30 تا 100 درصد افزایش تولید داشته باشند، اما هنوز به حد اشباع بازار نرسیده که در این صورت می توان به صادرات نیز مبادرت ورزید.

به گزارش ایرنا، * مطابق آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت در سه ماهه نخست امسال شرکت‌های داخلی 210 هزار و 200 دستگاه تلویزیون تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد 49.4 درصدی داشته است.

* همچنین تولید یخچال و فریزر با رشد 7.9 درصدی به 328 هزار و 500 دستگاه و ماشین لباسشویی با رشد 115.1 درصدی به 207 هزار و 400 دستگاه رسید

انتهای پیام/

emersan

اخبار مرتبط

بیش از 90 درصد کولرهای گازی موجود در بازار وارداتی است

بهنام وحیدی

سهم ۴۰ درصدی لوازم‌خانگی تولید داخل در بازار

admin

قاچاق موجب افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی شده است

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه