لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
وزیر صنعت:

روند تغییر قیمت ‌ها در بازار لوازم خانگی کاهشی است

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) روند تغییر قیمت ‌ها در بازار لوازم خانگی و پوشاک و خودرو را کاهشی توصیف کرد و با تاکید بر اینکه کمبودی در بازار وجود ندارد، گفت: در حال حاضر گرانی وجود دارد، اما مهم این است که گران فروشی یعنی بی ثباتی قیمت که مردم را رنج می دهد.

علیرضا رزم حسینی در همایش برگزاری طرح ویژه بازرسی نوروز ۱۴۰۰ با اشاره به  روند تغییر قیمت ‌ها در بازار لوازم خانگی و بیان اینکه نظارت و بازرسی در بازار نشان می‌دهد بازار رها نشده و تاثیرگذار خواهد بود، گفت: روند قیمت‌ها کاهنده است و ثبات نسبی در بازار ایجاد شده است انتظار داریم با تامین مناسب کالا از سوی ما و وزارت جهاد کشاورزی این روند ادامه داشته باشد. به عبارت دیگر در حال حاضر تامین کالا صورت می‌گیرد اما در توزیع مشکلاتی وجود دارد که باید در بخش نظارت و بازرسی کنترل شود.

کمبود کالا نداریم

احتمال کاهش قیمت لوازم خانگی در اثر ریزش نرخ دلار

البته به گفته وی در مواردی با احتکار لوازم خانگی هم مواجه هستیم که سازمان تعزیرات حکومتی باید در این زمینه به کمک سازمان های بازرسی بیاید.

این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد که در آستانه نوروز ۱۴۰۰، نسبت به تامین کالا اقدام شده و موجودی خوبی در زمینه کالاهای راهبردی در انبارها، بنادر، در حال ترخیص و یا در راه ورود به کشور هستند و مشکلی در زمینه کمبود کالا نداریم. بنابراین ضرورتی برای احتکار وجود ندارد، چرا که قیمت‌ها تعادل نسبی خود را دنبال می‌کنند. در حال حاضر شرایط تامین ارز هم خیلی بهتر شده و ثبت سفارش مرتبا انجام می‌شود.

از احتکار تعجب می‌کنم!

وی افزود: عده ای افراد سودجو کالاها را احتکار می‌کنند که سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت به آن رسیدگی می‌کند اما نظارت و بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیشتر مربوط به کنترل قیمت‌ها و نظارت مستمر بر روند بازار است. با توجه به موجودی کافی کالاها در انبارها و بنادر از احتکار شدن برخی کالاها تعجب می‌کنم.

به گزارش ایسنا، رزم حسینی همچنین از فعالیت دو و سه شیفت کارخانه‌ها خبر داد و گفت: بنابراین امیدوارم روز به روز شاهد کاهش و متعادل شدن قیمت‌ها باشیم. در حال حاضر هم روند تغییر قیمت ‌ها در بازار لوازم خانگی و اقلام دیگری مانند پوشاک کاهنده است و به سمت قیمت واقعی پیش می‌روند که حاکی از انتظارات مثبت در اقتصاد ناشی از افزایش تولید است. تمرکز ما هم افزایش تولید و عرضه در بازار است.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

سارق لوازم خانگی ویلا های گرمسار و تهران دستگیر شد

نفیسه رحیمی

۳۵ هزار بسته لوازم خانگی به زوج‌های جوان ارائه می شود

نفیسه رحیمی

تحریم‌ها مانع صادرات فرش ایران نشده است

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه