لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
لوازم خانگی خارجی

نگاهی به دستگاه تصفیه هوا AX5500 سامسونگ

دستگاه تصفیه هوا AX5500 سامسونگ
xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، دستگاه تصفیه هوا AX5500 سامسونگ دارای تصفیه چهار مرحله‌ای است که به کمک آن انواع و اقسام آلودگی‌ها و ذرات ریز و درشت خطرناک را جمع‌آوری می‌کند.

دستگاه تصفیه هوا AX5500 سامسونگ مجهز به حالت خودکار هست که به طور هوشمند میزان آلودگی محیط را تشخیص می‌دهد و براساس شدت آن میزان توان دستگاه را با میزان آلودگی تنظیم می‌کند.

شنیدن اخباری که در آن مدام از آلودگی هوا صحبت می‌شودوشنیدن اسم انواع گازهای عجیب و غریب سمی که در هوا پراکنده‌اند، من و خانواده‌ام را هر روز نگران‌تر از قبل می‌کرد؛ اما نگرانی فایده‌ای نداشت و باید دست به کار می‌شدم!

برای حل معضل آلودگی هوای بیرون از خانه، من و خانواده‌ام به سهم خودمان بیشتر از حمل‌و‌نقل عمومی استفاده می‌کنیم و تقریبا بیشتر از این کاری از ما برنمی‌آید؛ اما نکته اصلی اینجا بود که بخاطر شرایط فعلی ما بیشتر درخانه هستیم و تصفیه هوای داخل خانه حالا مهم‌تر از بیرون هم شده است.

ضمن اینکه میزان آلودگی هوای داخل مکان‌های بسته مثل منازل و شرکت‌ها تفاوت زیادی با فضای بیرونی ندارد. گازهای سرطان‌زایی همچون فرمالدهید که بیشتر در صنایع چوبی، انواع اسپری، لوازم آرایشی، عطر و حتی در مواد شوینده استفاده می‌شوند، در خانه‌ها هم وجود دارند. به علاوه اینکه گرد و غبار، ذرات معلق و باکتری‌های مضر که از طریق منافذ وارد محیط‌های بسته می‌شوند را باید جدی گرفت و کاری برایشان کرد.

از طریق یکی از دوستانم با دستگاه تصفیه هوای AX5500 سامسونگ آشنا شدم، این دستگاه قابلیت‌هایی داشت که از طریق آن می‌توانستیم با خیال راحت نفس عمیق بکشیم و نفس‌هایی پر از پاکیزگی را مهمان ریه‌هایمان کنیم.

هوشمندانه در هوایی پاک نفس بکشید

دستگاه تصفیه هوا AX5500 سامسونگ

دستگاه تصفیه هوای AX5500 سامسونگ دارای تصفیه چهار مرحله‌ای است: در مرحله اول یا پیش فیلتر ذرات بزرگ گردوغبار را جمع آوری می‌کند، در مرحله دوم فیلتر رفع بو است که گازهای مضر مثل فرمالدهید را کاهش می دهد. در مرحله سوم گرد و غبار بسیار ریز جذب می‌شود. در این بخش بیش از ۹۹٪ گرد و غبار گرفته می‌شود. در بخش چهارم یا فیلتر نهایی تا 99.7٪ میکروارگانیسم‌های هوا گرفته می‌شوند.

طریقه کار در دستگاه تصفیه هوا سامسونگ به این شکل است که ورودی دستگاه با قدرت هوا را از جلو می‌کشد و به سرعت هوای پاک را از طریق سوراخ های ۳ طرفه در تمام جهات توزیع می‌کند. دراین حالت هوای اطرافتان سریع تمیز می‌شود و تصفیه هوا به شکل گسترده‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

دستگاه تصفیه هوای AX5500 سامسونگ مجهز به حالت خودکار نیز هست که به طور هوشمند میزان آلودگی محیط را تشخیص می‌دهد و براساس شدت آن میزان توان دستگاه را با میزان آلودگی تنظیم می‌کند. حسگر گرد و غبار در هرلحظه کیفیت هوای خانه را اندازه‌گیری می‌کند و اطلاعات آن را از طریق نشانگر ۴ رنگ (به ترتیب از رنگ آبی تا قرمز) نمایش می‌دهد.

این دستگاه همچنین وضعیت مخصوصی به نام «حالت خواب» هم در آن پیش بینی شده تا با قرار دادن دستگاه در این حالت جریان هوای نرم و آرام‌تری داشته باشید و نور نمایشگر خاموش شود.

دستگاه تصفیه هوا AX5500 سامسونگ

همچنین دستگاه تصفیه هوای سامسونگ قابلیت اتصال به اینترنت را دارد. از طریق اپلیکیشن گوشی هوشمند خود می‌توانید دستگاه را از بیرون خانه یا دفتر کارتان کنترل کنید. مثلا در نزدیکی خانه آن را روشن کنید تا به محض رسیدن به خانه در هوای پاکی تنفس کنید.

اما وقتی یک دستگاه با چنین قدرتی بتواند ذرات آلوده، باکتری‌های مضر و آلودگی‌ها را به خود جذب کند طبیعی است که باید بعد از مدت زمانی فیلتر آن عوض شود. فیلترهای استفاده شده در دستگاه تصفیه هوا AX5500 مدل HEPA است که نه تنها ضد باکتری هستند که از رشد باکتری‌ها نیز جلوگیری می‌کنند.

دستگاه تصفیه هوا AX5500 سامسونگ

مزیت دیگر فیلترهای استفاده شده در تصفیه هوای سامسونگ این است که به صورت خودکار زمان انقضا و تعویض را به شما به شکل صوتی هم یادآوری می‌کنند. نشانگر جایگزینی فیلتر به شما هشدار می‌دهد که فیلتر را جایگزین کنید. دستگاه تصفیه هوای AX5500 سامسونگ قابلیت صوتی به چند زبان زنده دنیا هم دارد.

در شرایطی که آلودگی هوا هر روز شرایط نگران کننده‌تری را رقم می‌زند و سلامت کودکان‌، افراد سالمند و افراد عادی در وضعیت تهدید قرار دارد، ما حداقل با داشتن دستگاه تصفیه هوای سامسونگ در منزل در هوای پاک و عاری از آلودگی نفس می‌کشیم.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

۳۰ جایزه نوآوری CES ۲۰۱۹ به سامسونگ اعطا شد

admin

آینده سیستم ‌عامل تایزن در تلویزیون‌های سامسونگ

admin

سامسونگ در فکر توسعه VR برای گسترش سهم خود در بازار OLED

admin

ارسال دیدگاه