درخشش رنگ ها
لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی خارجی
«ال کا ایران» گزارش می دهد:

کمبود جهانی تراشه بر صنعت لوازم خانگی چین تأثیر می گذارد

کمبود جهانی تراشه
candy

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، در حال حاضر جهان از کمبود عمده نیمه هادی رنج می برد که این امر شرکت های مختلف را در چندین صنعت در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده و اکنون نیز کمبود جهانی تراشه نیز بر صنعت گسترده لوازم خانگی در چین تأثیر گذاشته است.

طبق گزارش SCMP، گروه صنعتی Midea اخیراً اظهار داشت که بخش لوازم خانگی چینی نیز اکنون از کمبود جهانی تراشه رنج می برد. این شرکت افزود که عرضه تراشه در صنعت لوازم خانگی با فشار رو به رو است. در حال حاضر  میدیا حدود 600 میلیارد یوان تقریباً 91.7 میلیارد دلار آمریکا بودجه در سقف بازار دارد که می تواند آن را به بزرگترین تولید کننده لوازم خانگی در جهان تبدیل کند. این شرکت در زیر مجموعه گسترده الکترونیکی خود وسایلی مانند یخچال ، ماشین لباسشویی و تهویه مطبوع تولید می کند.

کمبود جهانی تراشه

میدیا گفت: قیمت تراشه های مورد استفاده در لوازم خانگی معمولاً در مقایسه با لپ تاپ و تلفن های هوشمند از پیچیدگی و پیشرفت کمتری برخوردار است اما حالا انتظار می رود که به دلیل کمبود جهانی در عرضه، قیمت این تراشه ها افزایش یابد. به علاوه این اختلال در زنجیره تأمین مواد اولیه می تواند صنعت لوازم خانگی در چین را نیز با مشکل روبرو کند و حتی تأثیر منفی بر بازار جهانی این دسته از محصولات بگذارد.

کمبود جهانی تراشه

لازم به ذکر است که در حال حاضر چین دو سوم سیستم های تهویه هوا، تلویزیون، اجاق گاز، مایکروویو، تقریباً نیمی از یخچال ها و ماشین لباسشویی های جهان را تولید می کند. در گذشته نیز در مورد چگونگی تأثیر بازار لوازم خانگی چین در سراسر جهان توسط کمبود گزارشاتی منتشر شده بود به همین خاطر احتمالاً مسئله عرضه منجر به تغییر در برنامه های تولید کنندگان در چین برای سازگاری بهتر با شرایط فعلی خواهد شد.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

جریان‌های مافیایی به دنبال توجیه‌پذیرکردن واردات لوازم خانگی

بهنام وحیدی

توانایی بالای تولیدکنندگان داخلی در حوزه لوازم خانگی/افغانستان و پاکستان مقصد اصلی صادرات

admin

۷۰ درصد لوازم خانگی بومی سازی شده اند

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه