لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت:

خودباوری در صنعت لوازم خانگی شکل گرفته است

خودباوری در صنعت لوازم خانگی
xvision

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، نشست بررسی تبادل نظر در خصوص مسائل روز صنعت و ابعاد سند ملی و راهبردی صنعت لوازم خانگی به میزبانی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران بعدازظهر روز 18 آبان ماه 1400 برگزار شد. طی این مراسم صادق نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: خودباوری در صنعت لوازم خانگی شکل گرفته است.

در این نشست رییس هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی، جناب آقای علیرضا محمدی گفت: رشد تولید فقط کمی نبوده و رشد کیفی و خدمات پس از فروش و خدمات مشتریان سرلوحه کار بزرگی بود که همه صنعتگران این کشور در آن سهم و نقش اساسی داشتند و امیدواریم که با حمایت مسئولین و همت بزرگ صنعتگران بتوانیم این قلمرو رشد و توسعه را بیشتر کنیم. رفع تحریم های داخلی و خارجی مشکل اساسی صنعت لوازم خانگی است و طی مکاتباتی که با معاونت ریاست جمهور انجام شده قرار شده تا اقدامات اساسی برای رفع تحریم های خارجی و ایرانی انجام شود. امیدواریم که با تحقق این اتفاق بزرگ زمینه توسعه صنعت را فراهم کنیم. صنعت در سال گذشته با رشد مواجه شده که البته نمی توان کاهش قدرت خرید مردم و تورم را نادیده گرفت.

مشکل اساسی ما در صنعت لوازم خانگی

علیرضا محمدی ادامه داد: رفع تحریم های داخلی و خارجی مشکل اساسی صنعت لوازم خانگی است و طی مکاتباتی که با معاونت ریاست جمهور انجام شده قرار شده تا اقدامات اساسی برای رفع تحریم های خارجی و ایرانی انجام شود. امیدواریم که با تحقق این اتفاق بزرگ زمینه توسعه صنعت را فراهم کنیم. صنعت در سال گذشته با رشد مواجه شده که البته نمی توان کاهش قدرت خرید مردم و تورم را نادیده گرفت. قاچاق لوازم خانگی یکی دیگر از مشکلات این صنعت است که براساس آمارهای منتشر شده چهل درصد از سهم بازار لوازم خانگی را کالای قاچاق تشکیل می دهد.

اظهار کرد: مشکل بعدی که صنعت با آن درگیر است مشکل قاچاق محصول لوازم خانگیست، آمار ها و برآورد ها می گویند که چهل درصد از سهم بازار لوازم خانگی را قاچاق تشکیل می دهد. این شایسته کشور و نظام ما نیست و امیدواریم که مسئولین ما کمک کنند تا این چهل درصد را کاهش دهند و برای مبازره جدی با قاچاق کالا در میادین ورودی، میادین حمل و نقل و توزیع کمک کنند.

رییس هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ادامه داد: ما در انجمن صنعت لوازم خانگی با حمایت هیئت مدیره و اعضای محترم نسبت به تنظیم استراتژی صنعت لوازم خانگی اقدام کردیم، امیدواریم با واگذاری عموم به بخش خصوصی و انجمن ها و تشکل های ملی بتوانیم با گفت وگو و کار کارشناسی این سند را بررسی کنیم و تا نقشه و راه درستی را برای صنعت لوازم خانگی داشته باشیم.

صادق نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: صنعت لوازم خانگی نیاز به تعریف ندارد صنعتی که از سال 1396 حدود یازده میلیون دستگاه تولید داشته که این یازده میلیون دستگاه عمدتا تحت لیسانس برند های خارجی در کشور تولید می شدند و بازار در اختیار خارجی ها بود که بعد از تحریم های ناجوان مردانه این رقم به هشت میلیون دستگاه کاهش پیدا کرد.

وی در ادامه گفت: سرمایه گذاری های زیادی هم در این حوزه طی دو سال گذشته اتفاق افتاده یعنی مجموعه های که یک محصول تولید می کردند امروز سبد محصول دارند. پیشرفت شرکت ها در حوزه های محصول نهایی، خطوط رنگ و مونتاژ و همچنین توسعه و تامین ساخت داخل اقدام بسیار اقدام مبارکی است که جزو افتخارات ایران در صنعت لوازم خانگی به شمار می آید.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد:رشد اقتصادی صنعت در سال گذشته مثبت بوده که بخشی مربوط به صنعت لوازم خانگی است.براساس گفته مقام معظم رهبری؛ صنعت لوازم خانگی و خودرو پیشران هستند که فضا برای جهش این صنعت فراهم شده است.

وی در پایان گفت: باید نیازهای بازار برآورده و حقوق مصرف‌ کنندگان از جهت قیمت و کیفیت از سوی تولیدکنندگان این بخش بیش از پیش رعایت شود.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

اعلام آمادگی انجمن جهت نقش‌آفرینی در جریان تصمیم‌سازی‌ها

نفیسه رحیمی

عباس دمرچیلی در یک قدمی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران/ معرفی دبیرکل جدید به روز شنبه موکول شد

بهنام وحیدی

انتظارات صنعت لوازم خانگی از رئیس جمهور آینده

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه