لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
هاشمی:

درخواست افزایش قیمت لوازم خانگی به سازمان حمایت داده شد

عباس هاشمی
xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از درخواست افزایش قیمت لوازم خانگی به سازمان حمایت خبر داد و گفت که بازار کشش افزایش قیمت ندارد و تولیدکنندگان هم از افزایش قیمت استقبال نمی‌کنند، اما باید توان ادامه فعالیت هم داشته باشند.

عباس هاشمی در پاسخ به سوالی درباره احتمال افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: انجمن چند نامه به وزارتخانه و سازمان حمایت برای تعدیل قیمت ارسال کرده و به دنبال بررسی آن است تا حداقل این امکان فراهم شود که واحدها ادامه فعالیت دهند. تعامل نسبتا خوبی هم برقرار شده تا هم مشکلات تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان را در نظر بگیرند و مراتب تعدیل قیمت با مجازات تنظیم بازار عملیاتی شود. اما میزان آن هنوز مشخص نیست.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان از افزایش قیمت خوشحال نمی‌شوند، تصریح کرد: در حال حاضر در بازار لوازم خانگی شاهد رکود هستیم و فروشندگان برخی کالاهای خود را به طور مدت دار می‌فروشند. در اصل واحدها هم از افزایش قیمت استقبال نمی‌کنند، چرا که بازار کشش ندارد.

تاثیر افزایش عوارض گمرکی بر قیمت لوازم خانگی چقدر است؟

اگر سال ۱۳۹۶ واردات لوازم خانگی

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی در ادامه با اشاره به افزایش نرخ پایه حقوق گمرکی از ۴۲۰۰ به حدود ۲۳ هزار تومان، گفت: این وضعیت در کنار مسائل مالیاتی، مشکلاتی را برای تامین نقدینگی واحدها ایجاد می‌کند. البته تاثیر آن بر قیمت تمام شده حدود پنج تا شش درصد است که در محاسبات پیشنهادی به وزارت صمت در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی در پایان از اختلال در سامانه ۱۲۴ خبر داد و گفت که در حال حاضر امکان ثبت قیمت در سامانه وجود ندارد که دلیل آن مشخص نیست.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

نصب برچسب قیمت روی محصولات لوازم خانگی الزامی می‌شود

نفیسه رحیمی

تصویب آیین نامه اصلاحی ورود، صدور فلزات گرانبها در شورای پول و اعتبار

بهنام وحیدی

ماجرای تغییرات قیمت لوازم خانگی چیست؟

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه