لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
 رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:

قیمت لوازم خانگی در روزهای اخیر ۱۰ الی ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: قیمت لوازم خانگی در روزهای اخیر ۱۰ الی ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

آقای اکبر پازوکی گفت: قیمت لوازم خانگی در روزهای اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است و این مسئله خانواده‌ها را برای خرید لوازم مورد نیاز با مشکل مواجه می‌کند بیشترین افزایش قیمت مربوط به یخچال و فریزر و کولر آبی بوده و قیمت ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی افزایش نیافته است.

دولت درباره کاهش قیمت لوازم خانگی ایرانی

به گفته او، متاسفانه قیمت لوازم خانگی نسبت به چندماه گذشته ۱۰ الی ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده و مردم قدرت خریدن چندانی ندارند، تولید کننده با توجه به کاهش توان مالی مردم توان افزایش قیمت را ندارد و می‌داند با گران کردن کالا همین مشتریان حداقلی را نیز از دست خواهد داد. اما از سوی دیگر تولید کننده هر چه به سمت جلو با همین وضعیت حرکت می‌کند، ادامه تولیداتش باعث کاهش سرمایه در گردش و انباشت بدهی می‌شود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی امی گوید: مواد اولیه و قطعات داخلی نسبت به قطعات وارداتی، افزایش قیمت بیشتری داشتند، به طوری که مواد اولیه و قطعات تولید داخل نسبت به پارسال از ۱۵۰ تا هزار درصد افزایش قیمت داشتند. ورقی که سال گذشته با قیمت هفت هزار تومان تهیه می‌شد در حال حاضر با هزینه ۳۱ هزار تومان باید خریداری شود و کسی هم توجه و رسیدگی نمی‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندی پیش محمدمهدی برادران معاون وزیر صمت با بیان اینکه لوازم خانگی گران نمی‌شود، گفت بود قیمت‌ها باید به گونه‌ای باشد که کالا‌ها قابلیت صادرات پیدا کنند؛ در صورت گرانی نه تنها بازار داخل بلکه بازار خارج هم از دست می‌رود.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

خرید لوازم خانگی برای کارگران به رویایی شیرین تبدیل شده است

نفیسه رحیمی

30 درصد قیمت تمام شده لوازم خانگی به دولت پرداخت می شود

نفیسه رحیمی

مرجع قیمت لوازم خانگی سامانه 124 است

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه