لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
سخنگوی وزارت صمت:

حجم قاچاق لوازم خانگی، یدکی و دخانیات ۱۷۱ هزار میلیارد تومان برآورد شد

قاچاق لوازم خانگی
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  سخنگوی وزارت صمت گفت: حجم قاچاق لوازم خانگی، یدکی و دخانیات ۱۷۱ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که رصد هوشمند بازار برای این کالاها آغاز شده است.

امید قالیباف اظهار کرد: در هفته دولت ۳۶۷ طرح تولیدی با ۷۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و با اشتغالزایی ۲۳ هزار نفر به بهره برداری می‌رسد.

سخنگوی وزارت صمت به بخش صنایع عمومی اشاره کرد و گفت: در این حوزه ۹۵ طرح در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

قالیباف با اشاره به مقابله هوشمند با قاچاق کالا، تصریح کرد: لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، دخانیات، لوازم آرایشی و بهداشتی و پوشاک بیش از ۸۰ درصد حجم قاچاق را تشکیل می‌دهند که کار شناسه دار کردن و رصد هوشمند بازار برای ۳ گروه اول آغاز شده است.

وی افزود: حجم قاچاق لوازم خانگی، یدکی و دخانیات ۱۷۱ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که با اقدامات انجام شده بازار لوازم یدکی ساماندهی شد و کار پایش بازار لوازم خانگی از ۱۵ اردیبهشت و دخانیات از ۱۵ خرداد آغاز شده است. البته مقابله با قاچاق نباید موجب بهم ریختگی قیمت بواسطه ناکافی بودن تولید داخل شود.

سخنگوی وزارت صمت یادآور شد: رشد تولید لوازم خانگی در سال جاری ۹ درصد و محصولات دخانی ۲۰ درصد هدف گذاری شده است.

وی افزود: در همین راستا باید اشاره شود که رشد تولید لوازم خانگی در یک سال دولت سیزدهم ۸ درصد بود و تولید از ۱۵.۵ میلیون دستگاه به ۱۶.۷ میلیون دستگاه رسید و صادرات لوازم خانگی در سال ۱۴۰۰ به ۴۰۰ میلیون دلار رسید که این میزان برای چهارماهه امسال ۱۶۴ میلیون دلار با ۱۱۴ درصد رشد نسبت به برنامه بود.

قالیباف در مورد عملکرد صنعت نساجی نیز گفت: در ۴ ماهه امسال ۱۰۶ پروانه بهره برداری با اشتغال زایی ۲۲۴۵ نفر و سرمایه گذاری ۱,۲۰۰ میلیارد تومان صادر شد و در هفته دولت نیز ۲۵ طرح با ایجاد ۲۴۳۲ فرصت شغلی و سرمایه گذاری ۱,۲۵۳ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

به گزارش مهر، سخنگوی وزارت صمت در مورد آخرین وضعیت صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار هم اظهار کرد: ارزش صادرات در این حوزه در سال ۱۴۰۰ به ۴۲۷ میلیون دلار رسید که رشد ۳۶ درصدی نسبت سال ۹۹ داشت.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

کشف ۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در کرمانشاه

زهرا سیاحی

۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط مرزبانی کرمانشاه کشف شد

زهرا سیاحی

کشف لوازم خانگی قاچاق در الیگودرز به ارزش 800 میلیون تومان

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه