لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
عضو هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران:

تولید لوازم خانگی در کشور بیش از ۲ برابر شد

واردات لوازم خانگی در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست/موافق انحصار برخی تولیدکنندگان نیستیم
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، عضو هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: در چند سال گذشته با حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید لوازم خانگی در کشور از هشت میلیون دستگاه بیش از ۱۶ میلیون دستگاه افزایش یافته است.

«علیرضا محمدی دانیالی» امروز (دوشنبه) در نشست هم اندیشی وزیر صمت با تشکل‌ها و انجمن‌های فعال در بخش صنعت، معدن و تجارت افزود: با وجود افزایش ۲ برابری تولید لوازم خانگی در کشور اما رکود بر بازار این صنعت حاکم است و نیازمند راهکارهایی برای خروج از این مشکل هستیم.

وی در ادامه گفت: مشکل اصلی صنعت کشور قیمت‌گذاری دستوری است و هیچکس نمی‌داند این نوع قیمت‌گذاری از کدام تجربه موفق جهانی الگوبرداری شده است.

محمدی دانیالی تاکید کرد: استراتژی صنعتی باید زیر سایه استراتژی کلان اقتصادی باشد، اما قیمت‌گذاری دستوری منجر به نابودی صنعت و اقتصاد می‌شود.

این مقام صنفی، قاچاق و کالای تقلبی را یکی از معضلات اصلی صنعت لوازم خانگی برشمرد و خاطرنشان‌کرد: خوشبختانه حرکت خوبی از سوی وزارت صمت در حوزه قاچاق و کالای تقلبی آغاز شده است، اما حذف کامل آن نیاز به عزم ملی دارد.

محمدی دانیالی در پایان بیان داشت: وزارت صمت چوب سیاست‌های ایده‌آل‌گرایی را می‌خورد که بخشی از حاکمیت آن را دنبال می‌کند و در حقیقت این سیاست‌ها رانتی است که اقتصاد ملی به حوزه سیاسی می دهد./ایرنا

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

بهترین وضعیت را در تامین ارز لوازم خانگی داشتیم

نفیسه رحیمی

عرضه متمرکز لوازم خانگی برندهای ایرانی/تامین مواد پتروشیمی عمده ترین مشکل صنعت لوازم خانگی است

نفیسه رحیمی

رشد ۸ درصدی تولید لوازم خانگی در دولت سیزدهم/ تداوم حمایت از صنایع داخلی

یاسمن داودیان

ارسال دیدگاه