لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی نمایشگاه لوازم خانگی ویدیوهای لوازم خانگی
پرهام فر در حاشیه بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی تهران:

رشد 2.5 برابری میزان کشفیات قاچاق لوازم صوتی و تصویری/عرضه محصولات هایتک توسط تولید کنندگان + ویدیو

xvision

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حاشیه بازدید از بیست و دومین نمایشگاه لوازم خانگی تهران از رشد 2.5 برابری میزان کشفیات قاچاق لوازم صوتی و تصویری نسبت به سال گذشته خبر داد.

 

امیرمحمد پرهام فر؛ معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص استقبال از این رویداد گفت : این نمایشگاه در مقایسه با سال گذشته از حیث تنوع محصولات و تعداد تولیدکنندگان و شرکت کنندگان بهبود پیدا کرده است.

 

دکتر امیرمحمد پرهام فر افزود: در رویداد امسال شاهد تولید محصولاتی هستیم که به سمت هایتک و پیشرفته حرکت کرده که در واقع می تواند به رقابت پذیری با نمونه های خارجی کمک کند و در نتیجه مشتریان بیشتری برای خرید کالای ایرانی ترغیب شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه آمارها حاکی از آن است که میزان تولیدات لوازم خانگی رشد داشته اگرچه مشکل عمده بازار لوازم خانگی در حال حاضر حجم بالای قاچاق است.

پرهام فر در پاسخ به سوال خبرنگار ال کا ایران در خصوص  میزان حجم قاچاق در بازار ایران گفت: براساس اطلاعات منتشر شده، میزان کشفیات لوازم خانگی قاچاق در مقایسه با سال گذشته روند صعودی داشته و در بخش لوازم صوتی و تصویری شاهد افزایش 2.5 برابری بودیم که این میزان در بخش لوازم خانگی رشد 23 درصدی را تجربه کرده است.

دکتر پرهام فر ادامه داد: میزان کشفیات قاچاق لوازم خانگی تنها در 7 ماه نخست سال به 11 هزار و 500 میلیارد ریال رسید.

وی در خصوص راهکارهای مبارزه با قاچاق لوازم خانگی گفت: قاچاق لوازم خانگی علیرغم افزایش تلاش ها و اقدامات برای کشف و ضبط همچنان روند صعودی دارد و در واقع برای مبارزه و حل این مشکل عمده، باید تصمیماتی اتخاذ شود که قاچاق به صرفه نباشد.

امیرمحمد پرهام فر افزود: مزیت های خرید کالای خارجی قاچاق در مقایسه با محصولات ایرانی منجر شده تا مشتریان و مصرف کنندگان به سمت خرید کالای قاچاق سوق پیدا کنند و در واقع اولین امتیاز، مزیت قیمتی است که مشتری می توانند با پرداخت پول یکسان و حتی کمتر، نمونه های خارجی خریداری کند.

وی عنوان کرد: متاسفانه یک باور قدیمی وجود دارد که کیفیت کالای خارجی از نمونه های تولید داخل بهتر است و برابر بودن قیمت مدل های خارجی با نسخه های ایرانی  باعث شده تا مشتریان برای خرید کالای خارجی تشویق شوند.

پرهام پر افزود: تلاش و همکاری دولت، وزارت صمت و البته سایر ارگان ها برای کاهش قیمت تمام شده محصول در بازار می تواند نخستین گام برای ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی باشد.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت لوازم‌خانگی (HAMex 2022) از ۲۹ آذر تا دوم دی‌ ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

 

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

دریافت لوازم خانگی قاچاق دو تا سه هفته بعد از ثبت سفارش!

نفیسه رحیمی

قاچاق در حوزه لوازم خانگی وجود دارد

نفیسه رحیمی

کشف ۱۰ میلیارد تومان لوازم خانگی احتکار شده در مدرسه

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه