اخبار لوازم خانگی

برگزاری دوره تخصصی دانشگاه هاروارد با همکاری گروه انتخاب

 دوره CS50 دانشگاه هاروارد با همکاری متاتک گروه انتخاب و تیم CS50xTehran در حال برگزاری است.

نفیسه رحیمی | 10 ماه قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، دوره CS50 دانشگاه هاروارد با همکاری متاتک گروه انتخاب و تیم CS50xTehran برای نخستین بار و به صورت رایگان برگزار شد.

مدیرعامل متاتک گروه انتخابدر این خصوص گفت: شناسایی، حمایت و پرورش نخبگان یکی از اولویت‌های ما است که همواره در این راستا دوره های علمی و پژوهشی مختلف و در سطوح بین المللی برگزار می کنیم.

وی افزود: CS50 یکی از این دوره‌ها است که هر سال توسط دانشگاه هاروارد با موضوعات علوم کامپیوتر، پایتون و هوش مصنوعی برگزار می‌شود.

مجموعه‌ی CS50xTehran به صورت مستقیم تحت نظارت CS50 دانشگاه هاروارد فعالیت می‌کند تا این دوره را با بهترین کیفیت آموزشی در اختیار نخبگان ایران قرار دهد. در این دوره شرکت کنندگان به سبکی متفاوت و جذاب، هنر برنامه نویسی را از پایه، بطور اصولی و مطابق با استانداردهای دانشگاه هاروارد فرامی گیرند.

آرشام شُرفاییبا تاکید بر این موضوع که مخاطبین این دوره دانشجویان علوم کامپیوتر،  برنامه نویسان، متخصصان هوش مصنوعی، افراد علاقمند به تکنولوژی، دانشجویان و دانش آموزان دبیرستانی هستند و بالاترین سطح انتقال دانش و علوم در چنین رویدادهای اتفاق می افتد، افزود: ۳۰ هزار نفر در این دوره پژوهشی تابستانه شرکت کرده‌اند و ۲۰هزار رزومه پایانی از شرکت کنندگان دریافت شده است.

مهم ترین دستاوردهای برگزاری این دور شناسایی، جذب و آموزش علوم روز دنیا به بیش از ۳۰ هزار متخصص، سرمایه‌گذاری بر ایده های برتر، تقویت برند کارفرمایی و فرصت کشف و ارتباط با استعدادها و حمایت از آنهاست.

گفتنی است، دوره های CS50xTehran در تابستان 2023 شامل برنامه نویسی پایتون، مبانی علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی است که از جمعه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۲ به صورت کلاس‌های آموزشی آغاز شده و به مدت ۱۱ هفته (هر جمعه از ساعت ۱۱ تا ۱۸)، توسط مدرسان این حوزه در دانشگاه صنعتی شریف تدریس و همچنین بطور زنده از تلویزیون اینترنتی «لنز» ایرانسل، پخش می‌شود.

شرکت کنندگان در این دوره علاوه بر فراگیری مفاهیم و علوم روز دنیا که در بهترین دانشگاههای جهان تدریس می‌شود، می‌توانند با ارائه تمرین‌های طول دوره که توسط هوش مصنوعی تصحیح می‌شود، گواهینامه مستقیم از دانشگاه هاروارد دریافت کنند.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟