مسدود شدن دسترسی به ابزارهای OpenAI
فناوری

مسدود شدن دسترسی کاربران ایران، چین و روسیه به ابزارهای OpenAI

شرکت OpenAI پیش تر اعلام کرده بود که دسترسی کاربران ایرانی، چینی و روسیه به ابزار های OpenAI مسدود خواهد شد.

آتنا میراحمدی | 5 روز قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، شرکت OpenAI پیش تر اعلام کرده بود که دسترسی کاربران ایرانی، چینی و روسیه به ابزار های OpenAI مسدود خواهد شد. به گفته این شرکت مسدود شدن دسترسی کاربران به ابزارهای OpenAI از 9 ژانویه (19 تیر 1403) اجرایی خواهد شد. هنوز هیچ دلیلی برای اجرای این کار مشخص نشده است اما برخی از شواهد نشان می دهد که به دلیل تلاش های کاخ سفید برای جلوگیری از دسترسی کشورهایی از جمله ایران، چین و روسیه به فناوری های پیشرفته هوش مصنوعی آمریکا این تصمیم گرفته شده است.

در حال حاضر ChatGPT خدمات خود را در چین ممنوع کرده و ساکنین چین نمی‌توانند بدون استفاده از راهکارهای مختلف به ChatGPT دسترسی پیدا کنند.

اما با این وجود برخی از کاربران چینی مشتریان مایکروسافت ادعا کرده اند که می‌توانند به مدل‌های هوش مصنوعی مکالمه‌‌محور OpenAI دسترسی داشته باشند، همچنین در این خصوص سه کسب و کار چینی هم تأیید کرده‌اند که به مدل‌های OpenAI دسترسی دارند.

اما در حالی که طرح محدودیت ها توسط OpenAI ایجاد شده، گفته شده که مایکروسافت قرار است به ارائه خدمات Azure OpenAI به کاربران در هنگ‌کنگ ادامه دهد.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟