اخبار لوازم خانگی

معرفی لوازم‌خانگی هوشمند سامسونگ

ال کا ایران : شرکت سامسونگ الکترونیکس در نمایشگاه محصولات الکترونیکی برلین «ایفا» ‌(IFA 2015)‌، محصولات جدید خود در زمینه اینترنت اشیا (IoT) را معرفی کرد.

admin | 9 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «ال کا ایران»، هونگ، مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ در نمایشگاه «ایفا» ‌گفت: ما بر این باوریم که اینترنت اشیا، دنیای لوازم دیجیتال و الکترونیکی را متحول خواهد کرد. سامسونگ هر سال بیش از 300 میلیون دستگاه را در اروپا به فروش می‌رساند و امروزه بیش از 85 میلیون کاربر اروپایی از محصولات سامسونگ در خانه‌هایشان بهره‌ می‌برند که این موضوع با سرعت زیادی در حال پیش‌روی در محل‌ کار نیز هست.

 

مانیتورهای هوشمند خانگی

دستگاه‌های هوشمند جدید سامسونگ، با پردازنده‌های قوی‌تر، امکان نظارت تصویری را به کاربر می‌دهد. همچنین این محصولات، دارای یک باتری پشتیبان است که در هنگام قطعی برق، تا 10 ساعت به کاربر امکان استفاده می‌دهد. از سوی دیگر امکان مشاهده زنده نیز در هر زمانی فراهم است. «اشیا هوشمند» راهکار جدیدی با عنوان «مانیتورهای هوشمند خانگی» را نیز معرفی کرده‌اند که با اطلاع‌رسانی از طریق اپلیکیشن، امنیت بیشتری را برای خانه‌ها در مقابل دزدی، حریق و نشت گاز فراهم می‌آورند.

 

خوابیدن خود را نظارت و مدیریت کنید!

فناوری SleepSense سامسونگ به افراد کمک می‌کند تا خواب خود را مدیریت کنند. این حسگر، شامل یک دیسک تخت است که زیر تشک قرار می‌گیرد و بدون هیچ‌گونه تماسی، تمام حرکات حین خواب، ضربان قلب و تنفس فرد را زیر نظر می‌گیرد. این دستگاه، وسیله‌ای است که به کمک اینترنت اشیا با دیگر ابزار در ارتباط می‌ماند تا فرد به راحتی به خواب برود و چیزی باعث از خواب پریدن او نشود. برای مثال، وقتی که فرد به خواب می‌رود، فناوری SleepSense، تلویزیون را به طور خودکار خاموش و دمای اتاق را برای فراهم‌کردن بهترین فضای استراحت، تنظیم می‌کند. همچنین کاربر می‌تواند گزارش روزمره فعالیت این دستگاه را روی گوشی هوشمند خود ببیند.

 

یک ماشین لباسشویی باهوش

ماشین لباسشویی WW8500 Addwash سامسونگ، اولین ماشین لباسشویی جهان است که این امکان را به مصرف‌کنندگان می‌دهد تا در حین انجام کار توسط ماشین، لباس‌های کثیف را برای شست و شو به ماشین بسپارند. این کار توسط یک محفظه جداگانه برای اضافه‌کردن لباس و تنها با فشار یک دکمه توقف و شروع، انجام می‌شود. ضمن اینکه تفاوتی نمی‌کند که چه نوع لباسی وارد دستگاه شده است. همچنین عملکرد این دستگاه از طریق گوشی‌های هوشمند اندرویدی و iOS قابل کنترل و نظارت است.

 

همکاری با BMW و فولکس‌واگن

شرکت سامسونگ در حال همکاری با یکی از رهبران بازار خودرو جهان، BMW است. به زودی اعلان‌های (Notification) نرم‌افزار SmartThings Hub سامسونگ روی مانیتور داشبورد خودروهای BMW قابل ملاحظه خواهند بود و در این برنامه‌، کاربران می‌توانند وضعیت فنی خودرو خود را مشاهده و حتی قفل خودروی خود را باز و بسته کنند.

سامسونگ همچنین با شرکت فولکس‌واگن نیز در حال همکاری است که نتیجه آن، ارائه یک تجربه رانندگی کاملا آنلاین است. به کمک برنامه Car Mode برای گوشی‌های Galaxy سامسونگ، کاربران می‌توانند حین رانندگی هم به وسیله صفحه‌نمایش لمسی و هم از طریق سیستم قدرتمند فرمان صوتی S Voice، به تماس‌های تلفنی خود پاسخ دهند و موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنند.

همچنین این برنامه مسیرهای موجود به مقصد موردنظر را برای کاربر تهیه می‌کند و پیامک‌های او را برایش می‌خواند. همکاری سامسونگ و فولکس‌واگن، تکنولوژی‌های پوشیدنی را نیز شامل می‌شود و کاربران این خودرو، از طریق اپلیکیشین فولکس‌واگن روی Gear S2 خود، قادر خواهند بود تا به سادگی، جایی که خودروی خود را پارک کرده‌اند پیدا کنند، در یک روز گرم، کولر خود را قبل از سوارشدن به ماشین، روشن کنند یا باتری خودرو الکتریکی خود را مدیریت کنند.

نمایشگاه محصولات الکترونیکی برلین «ایفا» تا 18 شهریورماه میزبان آخرین محصولات غول‌های دنیای تکنولوژی خواهد بود.

نظر شما چیست؟