اخبار لوازم خانگی

آغاز ثبت‌نام برای وام 10 میلیونی خرید کالا از هفته آینده

ال کا ایران : دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از آغاز ثبت نام برای دریافت کارت‌های اعتباری خرید کالا از هفته آینده خبرداد.

admin | 9 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، حبیب الله انصاری امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه اطلاعات مربوط به تولید‌کنندگان لوازم خانگی برای شرکت در طرح کارت اعتباری خرید کالا توسط وزارت صنعت‌ جمع‌آوری و به بانک مرکزی ارسال شده است، اظهارداشت:براساس برنامه ریزی‌ها بانک مرکزی باید بروزرسانی دستگاه‌های پوز نمایندگی‌های فروش را انجام دهد.

وی با بیام اینکه به محض به روز رسانی دستگاه‌های پوز ثبت نام برای دریافت کارت‌ها اعتباری از اواسط هفته آینده آغاز خواهد شد، افزود: در فاز اول طرح خرید کالاهای مصرفی ایرانی امکان خرید برای حقوق بگیران و بازنشستگان دولت فراهم شده است اما در فاز های بعدی کلیه مردم امکان خرید از کالاهای مصرفی خود را در قالب این طرح خواهند داشت.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی اضافه کرد: در طرح خرید لوازم خانگی با کارت اعتباری کالاهایی باید قرار بگیرند که کارخانه‌های با مجوز رسمی و تولید ملی با علامت استاندارد باشند. در کنار این موضوعات باید در امر خدمات پس از فروش اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه طی 4 ماهه گذشته بازار خرید و فروش لوازم خانگی با رکود روبه رو بود، گفت: کارت خرید کالای ایرانی با دو هدف تحریک تقاضا در سطح بازار و فروش محصولات کارخانجات اجرایی شده است تا چرخه تولید تا حدودی امکان چرخش پیدا کند.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی تصریح کرد: در برخی از شهرها نمایندگی کارخانجات تولیدی لوزام خانگی وجود ندارد که برای رفع این مشکل اقدامات لازم انجام خواهد شد.

انصاری با بیان اینکه محدویتی زمانی در این طرح تا 6 ماه وجود ندارد، اظهارداشت: در حال حاضر اطلاع دقیق از میزان اعتبار بانک مرکزی برای کارت های اعتباری خرید کالاهای ایرانی ندارم اما باید تأکید کنم با توجه به مذاکرات بانک مرکزی و وزارت صنعت این طرح در فازهای بعدی ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه صحبت‌های خود به برگزاری نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی 6 تا 9 آذر ماه اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه با هدف تولید صادارت محور و با حضور 342 شرکت کننده برگزار می شود. در این نمایشگاه حدود 107 شرکت خارجی حضور می یابند که این تعداد در مقایسه با سال گذشته رشد مناسبی را تجربه کرده است.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی اضافه کرد: صنعت لوازم خانگی از حضور و مشارکت سرمایه گذاران خارجی برای تولید صادرات محور استقبال می‌کند.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟