لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

شکست کارت خرید کالا در خروج از رکود/زمزمه گرانی ۱۵ درصدی برخی لوازم خانگی

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، طرح ویژه “کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی” که در قالب بسته خروج از رکود قرار بود پاییز سال 94 اجرایی شود در نهایت با کش و قوس‌های بسیار فروردین ماه امسال برای ایجاد رونق بازار در اجرایی شد. عمده تولیدکنندگان و البته مردم از همان روزهای نخست اجرای این طرح آن را گامی مهم برای رفع رکود در سطح بازار نمی‌دانستند و معتقد بودند دولت باید یک سیاست جدی را برای حمایت از تولیدکنندگان و رفع رکود بازار بکار گیرد.

فتاحی یکی از تولیدکنندگان لوازم خانگی در همین ارتباط به تسنیم می‌گوید: ما از روز نخست اجرای طرح تا امروز فقط 2 عدد کالا با کارت اعتباری خرید کالا توانسته ایم بفروشیم اما نکته قابل تأمل این است که پول فروش این کالا اول به بانک مرکزی رفته و بعداً به حساب کارخانه دار واریز می شود.

وی با بیان اینکه قرار بود بانک مرکزی ظرف یک هفته این پول‌ها را به حساب تولیدکنندگانی که اجناس خود را در قالب کارت اعتباری فروخته‌اند واریز کند، گفت: در حال حاضر حدود 12 روز از فروش می‌گذرد و هنوز بانک مرکزی پولی به حساب ما واریز نکرده است.

این تولیدکننده لوازم خانگی تصریح کرد: متأسفانه برخی با رابطه این کارت‌ها را در فروشگاه ها نقد و آن را صرف موارد دیگر می‌کنند که این موضوع خود مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است به نوعی برخی مردم با کارت های اعتباری کالایی خریداری نمی‌کنند و فقط به نقد کردن آنها اقدام می‌کنند.

فتاحی با اعلام اینکه سایر تولیدکنندگان هم فروش خوبی در حوزه کارت های اعتباری خرید کالا ندارند، افزود: فقط برخی از تولیدکنندگانی که فروشگاه دارند تعدادی از اجناس خود را فروخته‌اند.

وی در خصوص تغییرات قیمتی در برخی از اقلام لوازم خانگی هم گفت: امروز بازار در شرایط رکود قرار داشته و اگر کسی به بهانه افزایش هزینه های سر بار قیمت محصولات خود را افزایش دهد امکان فروش آن محصولات را در سطح بازار نخواهد داشت.

به گزارش تسنیم، مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از بازار لوازم خانگی نشان می‌دهد برخی تولیدکنندگان با وجود رکود حاکم بر بازار اقدام به افزایش 15 درصدی قیمت محصولات خود آن هم در حوزه یخچال فریزر کرده‌اند این در حالی است که تعدادی دیگر از تولیدکنندگان که از همان مواد اولیه مشابه استفاده می‌کنند قیمت محصولات خود را تا 10 درصد کاهش داده اند که این امر خود بر سردرگمی خریداران افزوده است.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

استقبال سرد از کارت اعتباری خرید کالای ایرانی/ فقط یک درصد اعتبار داده شده مصرف شد

admin

قرار دادن posهای مخصوص طرح ده میلیونی خرید کالا، شدنی نیست

admin

کارت اعتباری خرید لوازم خانگی از ماه آینده فعال می‌شود

admin

ارسال دیدگاه