اخبار لوازم خانگی

لوازم خانگی کوچک ایرانی با خارجی ها رقابت می کند

ال کا ایران : رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تاکید کرد : ایران در تولید لوازم خانگی کوچک از توان رقابتی در جهان برخوردار است و حتی کیفیت محصولات ما از کالاهای وارداتی هم بیشتر است.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمد طحان پور در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت : متاسفانه قاچاق کالاهای خانگی و دارای ضمانت های جعلی و کیفیت پایین مصرف انرژی این بازار را تحت تاثیر قرار داده است و به عزم ملی و همکاری همه نهادهای مسئول وتصمیم گیر برای برخورد ریشه ای با این پدیده نیازداریم.


وی افزود : فقط گرفتن یک ماشین یا چند نفر و مجازات آنها نمی تواند این جریان گسترده را کنترل کند و باید از توان تخصصی اتحادیه هاونهادهای بخش خصوصی هم برای برخورد قاطع با قاچاق کالاها و لوازم خانگی استفاده شود .

 

 


 

طحان پور گفت :‌طرح شبنم که در دولت قبلی اجرا شد بسیار طرح خوبی بود اما بسیار بد اجرا شد و در حال حاضر هم عرضه کالاها اعم از واردات و تولیدات دارای بارکد نیست و نمی توان به راحتی ردیابی کرد در حالی که همه کالاها باید شناسنامه داشته باشند که در آن صورت به راحتی می توان با قاچاق کالاها مقابله کرد.

 

 


 

وی افزود :‌ فروش پیامکی کالاهای قاچاق و وارداتی از طریق مرز بانه در سراسر کشور زیاد شده است و حتی چندین پیامک برای من ارسال کرده اند که این کالاها دارای ضمانت نامه و کیفیت مناسب است اما به شهروندان هشدار می دهم که این ضمانت نامه ها جعلی است و یک کولر از این نوع تا چندین نوع کولر داخلی انرژی برق مصرف می کند که هزینه ها را به شدت افزایش خواهد داد.

 

 


 

بنابراین گزارش حسین برخوردار نیز رئیس پیشین مجمع عالی واردات هم گفت : باید همه مردم در این زمینه همکاری کنند و اگر کالاهای قاچاق خریداری نشود و قیمت کالاهای داخلی هم ساماندهی شود می توانیم در مبارزه با قاچاق کالا موفق باشیم.

 

 


 

وی افزود : باید انگیزه قیمتی قاچاق کالا را حذف کنیم و همه کالاها بارکد داشته باشد و هیچ کالایی بدون شناسنامه عرضه نشود.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

 

 

نظر شما چیست؟